15.6.18

Michaela Bůnová, Jakub Heller: Valachová chce přidat nejchudším třídním učitelům a sebrat bohatším

Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) přišla s novelou týkající se příplatků pro třídní učitele a za výkon specializovaných činností. Má zajistit peníze navíc učitelům z chudších škol, ale naopak třídní učitelé z bohatších škol by si pohoršili. Lidovci oproti tomu chtějí přidat všem a hned.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Nejprve nás paní Valachová osočila ze lži, následně se vymlouvala na šotka, nyní tvrdí zase něco jiného. Ono se takhle od stolu politikům snadno škrtnutím pera někomu přidává a jinému bere pár stovek, když má třikrát vyšší plat. Ty příplatky jsou i v současné horní hranici stále velmi malé a navíc se nezvyšovaly od roku 2004,“ říká Sárközi.

„Je v tom vidět neodbornost, zaťatost, neustálá aktivita, divím se, že se paní Valachová do školství stále vyjadřuje, z politického hlediska ji to poškozuje, nenávist učitelů vůči ní je obrovská, kdyby se věnovala jinému oboru třeba jako právnička, pomohlo by jí to,“ komentoval situaci předseda školského výboru Václav Klaus mladší (ODS).

6 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...

Mohla by Kateřina Valachová definovat bohatého učitele?

Eva Adamová řekl(a)...

Ta Valachvá je normální 3,14..

Radek Sárközi řekl(a)...

A ještě by mohla paní exministryně specifikovat ten bohatý kraj, kde se mají třídní učitelé nejlépe, že by se tam pak všichni přestěhovali. ;-)

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Boj proti třídnímu nepříteli.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Rozděl a panuj.

Radek Sárközi řekl(a)...

Návrhy Kateřiny Valachové naopak učitele spojují. V případě ohrožení mají lidé tendenci se domluvit, jak zabránit nejhoršímu.

Okomentovat