29.6.18

Kateřina Perknerová: Školství čekají velké změny, peněz je na ně dost. Vzroste i kvalita výuky?

Bylo by velmi zajímavé slyšet, co uslyší děti od svých rodičů, až jim dnes ukážou svoje vysvědčení. Pochválí je za pěkné známky, nebo se zeptají, co všechno se za uplynulý školní rok naučily, jaké knížky přečetly, kolik projektů zpracovaly?

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Na prahu prázdnin ministra ještě čeká klání nad novelou školského zákona, kterou předložil poslanec ODS Václav Klaus ml. Navrhuje v ní odklad reformy financování regionálního školství o dva roky. Robert Plaga je zastáncem ročního překlenovacího období, aby si ředitelé v praxi mohli vyzkoušet nový způsob výpočtu nárokových financí, v němž bude určující počet odučených hodin.

„Někde mohou školy zjistit, že maximální počet hodin je 900, ale personální či prostorové kapacity mají jen na 800. Budou tak mít rok na to, aby to vyřešily se svým zřizovatelem,“ uvedl Plaga s tím, že naostro by se reforma měla spustit 1. ledna 2020.
2 komentáře:

Ygrain řekl(a)...

Pochválí je za známky, pochopitelně, protože o tom, co se naučily, jaké knížky přečetly atd. si normální rodič udržuje přehled během roku. To zřejmě akorát novináři svoje dítě celý rok nevidí a poslední červnový pátek náhle zjistí, že by se měli začít zajímat. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč píšou takové kraviny.

Josef Soukal řekl(a)...

https://sotolar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=669281

Okomentovat