29.6.18

Jaroslav Balvín: Oblíbená ředitelka mšenské školy má dost sporů s vedením obce a končí

V jiných školách si dnes žáci, učitelé i vedení dlouze oddychnou. Ve mšenské základní a mateřské škole starosti možná teprve začínají. Dosavadní oblíbená ředitelka má dost handrkování se zřizovatelem a končí. Školská rada i opozice stojí za ní. Naposledy se obě strany střetly ve středu 27. června před obecním úřadem, kam dorazilo přes sto nespokojených občanů.

Z článku v Litoměřický.Deník.cz vybíráme:

Marschallová Rumlerová tedy měla být ředitelkou nejméně do jmenování nového ředitele po případném konkurzu. Na konci května ji však starosta pověřil k zastupování ředitele školy s platností od 1. července. Adéla Marschallová Rumlerová si k pověření nechala udělat právní rozbor. Podle něj je nezákonné. Nemůže se totiž opřít o pracovní smlouvu ani učitelskou, ani ředitelskou. Ty jí nejpozději na konci srpna vyprší.

„Zákoník práce nezná kvalifikovaný pojem pověření,“ stojí v dokumentu, který má Deník k dispozici. Ředitelka pověření nepodepsala a její advokát navrhl, jak by potvrzení ve funkci mělo vypadat. Vedení obce to nepřijalo a zastupováním ředitele pověřilo ekonomku školy Ivanu Šebkovou bez pedagogického vzdělání.

Žádné komentáře:

Okomentovat