26.6.18

Jan Brich a kolektiv: Průzkum používání moderních technologií ve vzdělávání

V českém školství pracuje spousta nadšených učitelů, kteří kromě probírání běžného učiva hledají i nové způsoby výuky nebo chtějí své žáky zaujmout moderní technikou. Je ale také mnoho těch, kteří si vystačí po desítky let se stejnými postupy a nástroji. Chtěli jsme lépe vědět, co se ve školách děje a jak se výpočetní technika používá. Chtěli jsme alespoň nahlédnout do toho, jak se s počítači ve škole zachází. Zeptali jsme se na to přímo studentů. Připravili jsme jednoduchý průzkum s několika otázkami o použití moderních technologií. Množství otázek, které nás zajímaly, jsme omezili, potlačili jsme ambice na detailní průzkum. Raději jsme akci pojali jako sondu do názorů těch, kterých se školní výuka IKT týká především - žáků.
Používání moderních technologií ve vzdělávání Výsledky průzkumu
Praha, 2017

Na realizaci a vyhodnocení průzkumu nebyly čerpány dotace ani prostředky z podpůrných fondů.

Zpracovatelský tým: Jan Brich a kolektiv Timixi System s.r.o. www.timixi.com názory, požadavky a připomínky: jan.brich@timixi.com

Anketa: goo.gl/forms/qCFebhwsN5wcQQdG3, odměny: www.timixi.com/article/pruzkum-prehled-odmen

Stažení: www.timixi.com/pages/list-downloads

Licence: Toto dílo podléhá licenci CC BY-NC-SA 4.0

Získané výsledky byly zpracovány z podkladů I. etapy průzkumu. Na ni navázala II. etapa - dlouhodobá. Zájemci z řad studentů nebo učitelů a škol se mohou stále připojit na stránce ankety (po dohodě lze zúčastněné škole předat její anonymizované výsledky).

Žádné komentáře:

Okomentovat