9.6.18

Český rozhlas Vltava: Pojďme se nebát! Skautské instituty neučí jen lesní moudrosti, ale i boji s fake news

Již v pěti městech pomáhá Skautský institut svým programem utvářet veřejný prostor a vybízí k diskuzi o občanské společnosti.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Dnes je skauting rozšířen všude po světě kromě několika diktatur. "V jednotlivostech se může skautský program lišit, ale všude se dbá na skautskou výchovnou metodu, tedy výchovu dětí v družinách s vrstevníky, posilovaní sepjetí s přírodou a na rovnocenný vztah mezi dospělými a dětmi," vysvětluje základní skautskou vizi Miloš ‚Šípek‘ Říha z pražské pobočky Skautského institutu.1 komentář:

P. Vršecký řekl(a)...

Kdyby jenom boj s fake news! Není to tak dlouho, kdy zdejším mediálním rybníčkem proletěla fotka skautky, asi tak šestnáctileté, jak na nějaké demonstraci, kde se pohybovala ve skautském kroji a s transparentem "Vychováme i vaše dítě", měla na sobě i podkolenky, na kterých byl obrázek botou v kanadě nakopávané vyholené hlavy a nápis "good night white pride". Dovedu si tedy představit, jak zmiňovaný boj s fake news (rozuměj zprávami, které nejsou v souladu s mainstreamem) asi vypadá.

Okomentovat