2.6.18

Český rozhlas: Speciálním školám chybí žáci. Pokles je cítit i po ekonomické stránce. Je na vině inkluze?

Speciálním školám chybí žáci. Pokles je cítit i po ekonomické stránce. Je na vině inkluze?Z doprovodného článku Tomáše Lörincze a Milana Bajáka na webu Českého rozhlasu Hradec Králové vybíráme:

Ministerstvo nemá ani žádná data o tom, že by speciálním školám měly v souvislosti s inkluzí ubývat peníze a organizace, které považovaly přidělený rozpočet za nedostačující, mohly podle vyjádření ministerstva požádat o další jednání o navýšení prostředků.

Krajská koordinátorka pro autismus Eva Jarková vidí zásadní problém inkluze v tom, že se často aplikuje ve třídách, které jsou přeplněné a speciálním potřebám dětí prostě kapacitně nestačí: „Když přijdu teď někam do běžné základní školy, tak mi učitel opravdu řekne, jak mám pracovat s tím dítětem, které má individuálně problém. Když tady řekněme 28 dětí a k tomu ještě 5 - 6 dětí dyslektických a další dvě ADHD. A všichni z poradenských zařízení říkají, pracujte s ním individuálně. To prostě v tomto počtu nejde."1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je na vině inkluze?

Inkluze na vině není. Na vině jsou ti, kteří ve jménu svojí paznehtí ideologie inkluzi v této zcestné podobě protlačili dítě nedítě, a nemálo dětí mnohdy za aktivní asistence jejich pomýlených rodičů tak připravili o kvalitní odbornou speciální péči.

Okomentovat