22.6.18

Barbora Čermáková: Politizace na jihomoravském gymnáziu, studenti se bouří

Na Jihomoravské Gymnázium Jana Blahoslava letos po šesti letech znovu dolehly politické vlivy. Konkurz na ředitelský post se stal prostorem pro politizaci už v roce 2012, kdy byl Radou Jihomoravského kraje za podivných okolností jmenován Radek Musil, který ve stejném roce skončil s postem místostarosty Ivančic za ČSSD. Po období plném stížností byl vypsán nový konkurz, v němž zvítězila místní učitelka Danuše Minsterová. Kraj však výběrové řízení vzápětí zrušil a dočkal se protestní odezvy ze strany pedagogů, studentů i rodičů.

Z článku v E15.cz vybíráme:

V tomto bodě se do dění vložila místní učitelka Danuše Minsterová, která se podle svých slov díky podpoře kolegů, studentů, absolventů a rodičů rozhodla kandidovat.

„Zajímám se o nové trendy ve vzdělávání a jsem autorkou teoretických podkladů interaktivní učebnice chemie pro ZŠ. Na konkurz a případné vedení školy jsem se intenzivně připravovala, absolvovala jsem funkční studium pro ředitele škol a v letošním roce i Akademii pro ředitele – pilotní vzdělávací projekt JMK.“ – Danuše Minsterová

Minsterová v konkurzu zvítězila, ale kraj se rozhodl nikoho nejmenovat a celé řízení zrušit. Radní pro školství Jana Pejchalová (ANO 2011) se při osobní schůzce podle slov Minsterové odmítla ke zrušení výběrového řízení vyjádřit. Na netransparentní postup zareagovali nejen přátelé a kolegové Minsterové, ale také občané Ivančic a studenti školy. Právě proto 15. června zorganizovali Den pro demokracii pod heslem Politikaření do školství nepatří, jehož součástí je i otevřený dopis s téměř 1550 podpisy.Žádné komentáře:

Okomentovat