3.6.18

Aréna Jaromíra Soukupa: Plaga, Valachová, Jurečka, Kováčik, Vystrčil

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si tentokrát pozval do pořadu Aréna Jaromíra Soukupa ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Roberta Plagu z hnutí ANO 2011, jeho předchůdkyni a poslankyni za ČSSD Kateřinu Valachovou, za KDU-ČSL přišel její první místopředseda Marian Jurečka, zástupcem Komunistické strany Čech a Moravy byl Pavel Kováčik, a za ODS přišel Miloš Vystrčil.Z doprovodného článku v TÝDEN.cz vybíráme:

Následně se téma hovoru stočilo ke školství. Moderátor pořadu chtěl vědět, jaké jsou ve školství nejpalčivější problémy. Slova se ujal nejpovolanější z hostů, ministr Plaga. "Školství v tuto chvíli chybí atraktivita a prestiž. Atraktivitou myslím fakt, že když studenti chodí v rámci studia na praxe, brzy zjistí, že podmínky nejsou zrovna pravé, a tak odchází pryč. U prestiže je to ještě složitější, ta se vytratila. Když zavzpomínáme na dobu, kdy jsme my chodili do škol a domů přinesli například poznámku, byla to naše vina a nikoho jiného. Dnes tomu je jinak; učitelé jsou pod tlakem rodičů a tím se sráží jejich prestiž," vysvětlil problematiku zástupce za hnutí ANO. Poté se političtí představitelé dostali také k finančnímu problému školství. Všichni hosté se shodli, že je tento důležitý resort podfinancovaný a je důležité, aby se na něj budoucí vlády zaměřily.

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Plaga, Valachová, Jurečka, Kováčik, Vystrčil

Jeden čas to v televizi byla samá estráda. A pak najednou pánové Novotný, Mládek, Izer se svými pravidelnými pořady zmizeli, a přišla éra realityšou a vaření. A jejich výšeúrovňového mixu.
A tak se jistě na Trilobitově dočkáme doby, kdy tito estrádotvorci budou vařit vzdělávací bramboračku v přímém přenosu.

krtek řekl(a)...

A proč mu tam ti lidé chodí? Proč poskytují rozhovory či cpou články do Parlamentních listů, když se pak o těchto sdělovacích prostředcích říká, že jsou nehodnověrné? Já jsem se například zařekl, že na Barandov se dívat nebudu. A půjdu dál - ani ze záznamu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

proč mu tam ti lidé chodí

Estrádní umělcí z PraHE potřebují ke svojí obživě především tu estrádu. Jedním z neopominutelných atributů je být vidět. Trošku se ohřát v teple světel refrektorů. Že tam trilobitům dělají stafážové tajtrliky, jim jedno jest. Svět se mění. Nováčtí železní jsou proti trilobitím soukupům jen takový odvárek. Slabý čajíček.
Co nevidět ti státotvorci vyfasují květované zástěry a budou šermovat kvedlačkami hýkaje nabiflované poučky o blahobytu a vzdělanosti lidstva pod taktovkou toho mediálního šumaře. S hlasitostí na nule je poučné sledovat jeho gesta a mimiku. Déle než dvě minuty se to vydržet nedá. Kolotočářová šmrdlačka...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

On někdo po té šaškárně se Zemanem bere Soukupa jako publicistu vážně?

Okomentovat