13.6.18

26. 7.: TEDxPragueED 2018: Radost

Pořadatelé v pozvánce uvádějí: „Škola hrou“ - Komenského heslo, které kdysi viselo snad v každé školní budově, zůstalo pevně vryto do paměti většiny z nás. Z dob, kdy jsme chodili do školy, si už mnohem méně z nás pamatuje, že bychom si tam opravdu hráli. Že bychom se do školy každý den těšili a učení by pro nás bylo, spíš než nepříjemná povinnost, prostě radost.

Jak jsou na tom dnešní děti? Nudí se ve školách stejně jako před 150 lety? A co dospělí a dospívající - přiblížili jsme se Komenského ideálu, učíme (se) s radostí? Mnohé alternativní školy se o to snaží, hodně se o tom mluví, ale posunulo se někam vzdělávání jako celek? A je to vůbec potřeba?

Možná jsme naivní a učení s radostí je utopie. A k tomu, abychom se něco naučili, je nakonec stejně potřeba jen spousta drilu. A nebo ne?

Tyto otázky si budou klást řečníci během půldenního setkání TEDxPragueED 2018. Přijďte se s námi zamyslet, inspirovat se a povídat si o tom, jak by mělo vypadat školství. Ať už to dopadne jak chce, bude to radostné a nabíjející!

Kdy: 26. červenec v 17:00–23:55
Kde: Divadlo ABC, Městská divadla pražská, Vodičkova 28, 110 00 Praha

Registrace online

Událost na sociální síti Facebook

4 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

„Škola hrou“ - Komenského heslo, které kdysi viselo snad v každé školní budově, zůstalo pevně vryto do paměti většiny z nás. Z dob, kdy jsme chodili do školy, si už mnohem méně z nás pamatuje, že bychom si tam opravdu hráli. Že bychom se do školy každý den těšili a učení by pro nás bylo, spíš než nepříjemná povinnost, prostě radost.

Myslím, že tento úvod jasně vypovídá o erudovanosti autorů a naznačuje kvalitu akce.

krtek řekl(a)...

Vstupenka stojí 550 korun a mezi řečníky Táta parťák. Jupí, doufám, že se to dá hradit ze šablon!

V. řekl(a)...

Ať už to dopadne jak chce, bude to radostné a nabíjející!
Pravděpodobně kouzlo nechtěného, že? Jinak řečeno: i když se naše děti v (té správné) škole možná nic nenaučí, budou radostné a nabité.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak nějak ta příprava na život.
Jak říkala jedna pytlíků známá: 'Tak byl radostný, až si čumák nabil...'

Okomentovat