28.5.18

Vít Tomis: CERMAT musí být zrušen

V pondělí 28. května 2018 zveřejnil ministr Plaga informaci o přehodnocení výsledků maturitního testu. Na stránkách CERMAT, respektive NovaMaturita.cz, v době psaní toho příspěvku ještě žádná informace není, ale do škol již přišel e-mail z CERMATu podepsaný Jiřím Zíkou.

Chyby se stávají, takže beru, že se v jedné úloze „objevilo“ i řešení, se kterým autoři testu původně nepočítali a výsledky testů byly přehodnoceny.

Ale neberu tyto dvě věci: v mailu nás ředitel Zíka žádá o opětovné přeposlání výpisu výsledků didaktických testů žákům. Přihlásím se tedy do informačního systému CERTIS a první, co uvidím, je červené varování:

MZ2018: odesílání výpisů výsledků DT je z technických důvodů dočasně pozastaveno.

Dále je v mailu uvedeno, že „U Vašich žáků, kterým již bylo vystaveno vysvědčení, se změna bodového hodnocení nepromítne do změny známky na vysvědčení.“ Předpona NE je opravdu podtržena.

Překonám tedy červené varování v CERTISu - a hned první údaj v knihovně projektu je NOVĚ vystavené OPRAVENÉ vysvědčení žáka naší školy. Změnila se nejen známka, ale i celkový prospěch (prospěl na prospěl s vyznamenáním).

CERMAT musí být zrušen.

Žádné komentáře:

Okomentovat