24.5.18

Novinky.cz: Nová kampaň prosazuje bezpečné pěší cesty do školy

Kampaň s názvem Pěšky do školy, za kterou stojí spolek Pražské matky, odstartovala v pondělí 21. května. Cílem je, aby si děti a rodiče alespoň jednou za rok vyzkoušeli, že cesta bez auta nemusí být tak komplikovaná, nebezpečná či časově náročná, jak si možná myslí. Naopak může být příjemná, společenská a zábavná, navíc v okolí školy sníží znečištění ovzduší a zvýší bezpečnost.


Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Do školy autem se běžně dopravuje přibližně čtvrtina pražských dětí. Před školními budovami vznikají zácpy, auta popojíždějí, parkují, couvají. Nejnebezpečnější dopravní situace tak na žáky často číhají přímo před školou. Dětem přitom chybí přirozený pohyb, tráví málo času venku a moc času před obrazovkami počítače.

Jádro kampaně spočívá v uspořádání pěšího dne, kdy školy vyzvou děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce, na skateboardu či na kole. Pěší den by měl dětem nabídnout něco speciálního, například společnou snídani, koncert před školou nebo drobné odměny pro ty, kdo přišli pěšky.Žádné komentáře:

Okomentovat