18.5.18

MŠMT: Metodický výklad k odměňování

Metodický výklad k odměňování pedagogických pracovníků a ostatních zaměstnanců škol a školských zařízení a jejich zařazování do platových tříd podle katalogu prací zpracovalo MŠMT na základě změn v právních předpisech vztahujících se k oblasti odměňování. Má pomoci ředitelům, odpovědným zaměstnancům škol, školských zařízení a jejich zřizovatelům ke snadnější orientaci v odměňování a zařazování do platových tříd.


6 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...

Hezký příklad diferenciace odměňování.
13. platová třída jen výjimečně(pro ředitele a výchovné superporadce či superpsychologa. Buďte rádi učitelé, že máte 12ku. A to ještě musíte psát ŠVP bez metodické pomoci nadřízených.
Nějak jsem tam nenašel koordinátory. To jsou prostí učitelé, takže jim asi nic nárokově nedají. To je pak radost pracovat.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Již několikrát jsem slyšela, že ředitel může dostat třináctku, když ji má taky někdo ve škole. No tak se holt vybral vždy někdo, kdo byl "lepší" a bylo vymalováno. Většinou jsou to prý výchovní poradci. jenže ti už mají třeba o nějakou tu hodinu méně. A co jiní učitelé, kteří makají?
Já jsem se ptala, zda bych mohla dělat ve 13 platové a bylo mi sděleno krajem, že si to musím zdůvodnit. Jak? Bere se jen práce ve škole nebo se berou i nějaké další aktivity,směřující k např. změně ve školství apod.?
Tak jsem to nechala plavat.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A jak je to s asistenty? Podle vyhlášky 27 pracují podle pokynů vyučujícícho. Platí tedy
(4) Zaměstnanci, který není vedoucím zaměstnancem, avšak je podle organizačního předpisu oprávněn organizovat, řídit a kontrolovat práci jiných zaměstnanců a dávat jim k tomu účelu závazné pokyny, přísluší podle náročnosti řídící práce příplatek za vedení v rámci rozpětí 5 až 15 % platového tarifu nejvyššího platového stupně v platové třídě, do které je zaměstnanec zařazen.

Milladia řekl(a)...

A jak je to s chůvami v MŠ ? Učím ve třídě 24 batolat a mám k ruce 2 chůvy. Organizace jejich práce,vedení, kontrola - to všechno je jen na mně. Vedoucí učitelka nejsem, ale odpovídám za celé oddělení - jak si to tam uděláte, takové to budete mít - bylo mi řečeno na začátku ( před 5-ti léty). A od té doby to dělám. A nefunguje to samo od sebe. To ví každý , kdo měl pod sebou byt´ˇ jen 2 zaměstnance.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Učitel má mít na starosti právě a jen svoje žáky.
Jakýkoli jiný model je ale naprosto špatně. Do prkvančic už jednou...

Nicka Pytlik řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Okomentovat