9.5.18

MŠMT: Český tým vyhrál evropskou přírodovědnou olympiádu

Mladí čeští vědci dosáhli v mezinárodní soutěži mladých přírodovědců EUSO (European Union Science Olympiad) ve slovinské Lublani obrovského úspěchu a získali pohár pro absolutního vítěze a zlaté medaile.


Letos se od 28. dubna do 5. května konal již 16. ročník této týmové soutěže, která propojuje přírodovědné disciplíny – fyziku, chemii a biologii. Za každou zemi se jí mohou zúčastnit dvě tříčlenná družstva studentů ve věku do 17 let, doprovázená třemi vedoucími mentory za jednotlivé vědecké obory. Na soutěž jsou vysíláni vybraní vítězové předmětových olympiád.

Zlatý tým tvořili: Jan Obořil z Klasického a španělského gymnázia Brno-Bystrc, David Kamenský z Gymnázia a Jazykové školy Břeclav a Jiří Janoušek z Gymnázia Budějovická v Praze 4.

Druhý tým složený Karolíny Fárníkové a Adama Mendla z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře a Ondřeje Pelánka z Klasického a španělského gymnázia Brno-Bystrc získal stříbrné medaile.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 25 zemí, které do soutěžního klání vyslaly 50 týmů. Česká republika se tímto výsledkem řadí mezi nejúspěšnější evropské země a opakovaně prokazuje efektivní systém práce s mladými přírodovědnými talenty.

Více informací naleznete na: www.euso2018.si

Žádné komentáře:

Okomentovat