28.5.18

Martin Jaroš: Systém, ve kterém skoro polovina zkoušených dostane čtyřku nebo pětku, není zdravý systém

Z komentáře na sociální síti Facebook vybíráme: "Nechci tu používat silná slova, už jsme z toho všichni unavení. Řeknu to takhle. Systém, ve kterém skoro polovina zkoušených dostane čtyřku nebo pětku, není zdravý systém. Vykládejte si, co chcete, ale tohle není v pořádku. Naše výuka matematiky - a kdyby jen matematiky - nešlape a od zavedení jednotných maturit se vůbec nezlepšila. Buď se nám najednou začaly rodit blbé děti, nebo je škola 13 let připravuje na maturitu špatně, nebo jsou ty testy nesprávně nakalibrované pro různé druhy škol. Jiné možnosti nejsou."


10 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zkoušení, z nichž skoro polovina dostane čtyřku nebo pětku, nejsou zdraví zkoušení.

Radek Sárközi řekl(a)...

A to si ti zkoušení sami matematiku vybrali...

Vít Tomis řekl(a)...

Nebo "nutíme" maturovat i ty, kteří k středoškolskému vzdělání nemají (převážně morálně-volní) předpoklady.

Lexxa řekl(a)...

Ano systém je špatný. Ten systém, který nahnal k maturitám ty, kteří na to fakt nemají.

Simona CARCY řekl(a)...

Jasně pane Jaroši - pokud fakta neodpovídají teorii, zavrhnete fakta nikoli tu teorii. Vaše teorie je, že děti jsou chytré, vždyť jsou přece naše! Fakta říkají, že chytré nejsou a pilné jen částečně.

Jiri Janecek řekl(a)...

"A to si ti zkoušení sami matematiku vybrali..."

No, ja bych spis rekl, ze ti zkouseni si vybrali vyhnout se cizimu jazyku...
---
A opet pripomenu - v nemcine je letos propadliku nemlich tolik, co z matematiky. Pri mekci hranici...

Vít Tomis řekl(a)...

v nemcine je letos propadliku nemlich tolik, co z matematiky
Ale kdepak. Copak nevíte, že téměř všechny "výsledky", které Cermat vydá, se po nějaké době "upřesňují"? Z němčiny byla po (první, snad i poslední) opravě údajů úspěšnost 63,3 %.
Hranice úspěšnosti v matematice je 33 %, v (německém) jazyce 44 %.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Především nevíme, k čemu maturita je. Štempl o dokončení studia? Voucher ke studiu na VŠ? Certifikace - čeho? Nebo jen nostalgie po c. a k. časech?

Tlumočník řekl(a)...

Pane Sotoláři, vy opravdu nevíte, k čemu je maturita? Někdo velmi moudrý vymyslel, že k výkonu mnoha povolání je to prostě podmínka. To je ten jediný, avšak velmi zásadní problém. Proto tolik mladých lidí ji chce mít, např. truhlář chce mít svou dílnu, bez maturity mu ji nikdo nepovolí. Stačilo by zrušit všechny vyhlášky, předpisy a já nevím co ještě, kde je maturita podmínkou.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Stačí v těch vyhláškách slovo maturita vyměnit za ukončené středoškolské vzdělání a po ptákách. Čtyři roky studia, čtyři vysvědčení, odborná zkouška. Akce maturita může skončit. Ušetříme balík.

Okomentovat