9.5.18

Josef Kopecký: Učitelé mohou mít od ledna 10 procent navíc a do příštích voleb 45 tisíc

Ministr školství v demisi Robert Plaga by rád dosáhl navýšení tarifní složky platu učitelů od ledna 2019 o 10 procent. Plaga to řekl ve středu po jednání zástupců vlády s odbory a zástupci zaměstnavatelů. Chce ale sehnat i peníze na to, aby ředitelé škol mohli přidat učitelům i do netarifní složky.
Z doprovodného článku na iDNES.cz vybíráme:

Celkově by potřeboval, aby školství dostalo v rozpočtu na příští rok přidáno 30 miliard korun. „Když vezmu všechny prostředky, které jsou potřeba. Na změnu financování regionálního školství máme 11,5 miliardy korun, další prostředky budou potřeba pro vysoké školy, ale především na navýšení tarifní i netarifní části platu. Takže to celkové navýšení pro resort školství by mělo představovat 30 miliard korun,“ uvedl ministr školství v demisi.

„Do konce volebního období bychom rádi, aby plat učitele byl na 150 procentech průměrné mzdy v zemi a dosáhl výše 45 tisíc korun,“ řekla ministryně financí Jana Schillerová. Nechce se teď ale zavazovat k tomu, že příští rok dostane školství navíc 30 miliard korun.

8 komentářů:

Tlumočník řekl(a)...

Neměli jsme náhodou dostat přidáno 15% po tři roky za sebou? Průměrná mzda byla v roce 2017 29 504 Kč, meziročně vzrostla o 7%. Nejsem matematik, ale paní Schillerová zřejmě předpokládá, že už asi do konce volebního období vůbec neporoste.
Dobšíku, co ty na to?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Odboráři už perou trička...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Učitelé budou mít co nevidět tolik peněz, až pytlici mají obavy, že následný rozmařilý život těm učitelům úplně zkazí charakter. Alkohol, drogy, obžerství...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Alkohol, drogy, obžerství...

...a úplní zvrhlíci začnou kupovat knihy.

mirek vaněk řekl(a)...

Jo jo, slibem nezarmoutíš. Těch už jsme slyšeli.
Politici opravdu umí učitele rozdráždit. A pak se divé, že jim klesají volební preference.

Martin Švejnoha řekl(a)...

Až průměrná mzda v Česku či spíše medián průměrné mzdy dosáhne 45 tisíc Kč, tak na tuto v dnešní době krásnou částku dosáhnou i učitelé. Bude tato částka krásná, když bude průměrná ??? Odpověď známe všichni ...

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Těším se na ty davy vysokoškoláků deroucích se do školství - do tří let o deset procent!!!! "Dohnat a předehnat!" říkalo se v dobách poúnorových, až z toho nakonec v dobách předlistopadových zůstalo "Alespoň neztratit z dohledu!".

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Doufám, že příští volby budou předčasné.

Okomentovat