29.4.18

Zuzana Majerová Zahradníková: Nestačí, že máme nesmyslné jednotné přijímačky. Nestačí, že máme drahý Cermat.

Poslankyně za ODS na sociální síti Facebook causu chyby v hodnocení testu komentuje: "Když se v řešení objeví chyba, děti budou muset na výsledky své zkoušky čekat do 2. května. Jedná se přitom o zkoušku, kterou skládají jedenáctileté děti - a ty teď budou spolu s nervózními rodiči až do středy v nejistotě kvůli šlendriánu a molochu státní moci. Ještě před pár lety by přitom zkoušky připravily a opravily paní profesorky přímo na gymnáziu a než by se děti s rodiči vrátili z oběda, byly by výsledky vyvěšené na dveřích školy. Co je úplně nejhorší: některé školy výsledky vyvěsily - a vzápětí je musely svěsit. Ti, kdo se dostali "s odřenýma ušima", jistě Cermatu pěkně poděkují."


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jedná se přitom o zkoušku, kterou skládají jedenáctileté děti

Jedenáctileté děti nemají co skládat zkoušky, které rozhodují naprosto zásadním způsobem o celém jejich budoucím životě. Rodiče, kteří děti vystavují až takovému stresu a utrpení pro ukojení svého bažení, by sami zasloužili přezkoušet do mrtě o způsobilosti být zodpovědným rodičem.
Pak to je, jako když narkoman viní dýlera, že mu prodal drogu.
Jednotné přijímací zkoušky odmítají především ti, kteří uvykli dosahovat svých cílu na základě klientelismu, protekce, bratříčkování...

Pavel Doležel řekl(a)...

Zajímavé. Většina gymnázií vyvěšuje výsledky až 2.5. nezávisle na nějaké chybě. Jestli to Cermat do soboty opravil a zaslal opravené výsledky, tak klobouk dolu. To si tam pár lidí v pátek pěkně máklo. Kdyby takto fungovaly všechny projekty, tak by byl ráj na Zemi. Mohu se zeptat, které školy vyvěsili výsledky už v pátek?

Josef Soukal řekl(a)...

Zřejmě nestačí ani dosavadní záplavy nesmyslných vyjádření a komentářů.

krtek řekl(a)...

1) V boji o žáka, který neskončil, je každý den dobrý. A tak namísto dvou pracovních dnů na kontrolu dokumentů a nahlédnutí do spisu (povinnost daná správním řádem) už vyvěšují výsledky 27. dubna. Část.
2) Pokud se psaly písemky na středních školách, opravdu jsme to nestihli opravit přes polední pauzu. Obvykle nám to trvalo 3 až 5 hodin, podle počtu uchazečů, navíc se opravovalo dvakrát, aby nedošlo k chybě.
---
Tak kdo se ještě nevyjádřil? Tuším, že pánové Šteffl a Klaus. Což jim slouží ke cti. Prozatím.

Vít Tomis řekl(a)...

Já mám ve škole Cermat na krku už 8. rok. A je to děs, je to děs, je to děs. Spousta chyb, nedodržení termínů, nefunkční spojení při skenování, nulová komunikace a podpora v případě nefunkčnosti ... Papíry, papíry, papíry...

Zajímalo by mě, jestli v Cermatu někdo ví, že kromě přijímaček a maturit se ve školách také učí.

Alespoň už Cermat nedává rady typu "máte-li okna učeben do hlučné ulice, pronajměte si na didaktický test z cizího jazyka místnosti v budově umístěné v klidnjším prostředí..."

Okomentovat