18.4.18

Ze sociálních sítí: Tak se ANO (asi v rámci námluv s ČSSD) rozhodlo, že rozjede Valachové reformu financování regionálního školství od září 2018...


2 komentáře:

Ferda44 řekl(a)...

Tedy ne, že by stávající způsob umožňující krajská špecifiká, nestanovující jednoznačné určení účelu a výše prostředků poskytovaných ze státního rozpočtu nevyžadoval po těch mnoha promarněných letech repasi. A nejspíše v předstihu i relevantní a validní ověření parametrů a jednotkových nákladů na poskytování veřejné vzdělávací služby - což ani za vlád ODS nikdo neudělal.
Na druhou stranu je každému, kdo umí počítat do sta a je schopen alespoň elementární logiky, jasné, že valachovská a píclovská odborářská hloupost nejenže věci nepomůže, ale v mnohém situaci s financováním dále znepřehlední. O byrokratických nárocích takového modelu nemluvě.
Ale mnohé asociace ředitelů s tím modelem - prý "každému podle jeho potřeb" - souhlasí... Tak proč to nezkusit - že...
V nejhorším za rok pod odborářským praporem a heslem třeba "konec levných učitelů" uděláme nějaké šou před ministerstvem a zase bude minimálně pár kvartálů pokoj.
Nechť vzkvétá resort vzdělávání, který je prioritou všech vlád i politických stran.
mirek vaněk řekl(a)...

Uvidíme, řekl slepý a šel do kina. Uvidíme řekne učitel a už ví, že mu plat jako obvykle klesne(opak se ve školství nestává). A kouká kam by ze školství přeskočil. V Brně nabízí pro řidiče MHD se sk. B 100 000Kč náborový příspěvek a 30 000Kč měsíčně. No není to k zamyšlení?
Toho se ve školství nedočkáme.

Okomentovat