18.4.18

Zbyněk Mašek: Reakce na článek Kateřiny Valachové "Když nemáte argument, vražte tam inkluzi!"

Ředitel Základní školy a Mateřská školy Svatobořice-Mistřín v okrese Hodonín Zbyněk Mašek na sociální síti Facebook kromě jiného uvedl: "Tak teď tedy z praxe, co se díky Vámi prosazené změně financování děje. 1) množí se žáci, kteří mají z PPP a SPC uznán druhý stupeň integrace s podpůrným opatřením v podobě individuálního vzdělávacího plánu, bez přiznané normované finanční náročnosti (těch příkladů dyslexie, dysortografie apod. máme na naší škole několik, dříve poruchy učení financovány částkou okolo 7000 Kč, nyní 0 Kč), 2) děti s tělesnou vadou např. porucha sluchu s nedoslýchavostí byly dříve finančně zohledněny, nyní bez normované finanční náročnosti, tudíž bez finanční podpory pro školu (rok 2017 na platy pedagogů 28429 Kč, rok 2018 na platy pedagogů: 0 Kč)."

Celý text reakce:

Vážená přítelkyně, se zájmem sem si přečetl Váš článek v blogu. Musím na něj zareagovat z praxe ředitele základní školy. Ve vašem článku píšete: "Co se změnilo za předchozí vlády a za mého působení na ministerstvu, to je financování. Až do nedávna jsme se tvářili, že vzdělávání těchto dětí nic nestojí. Školy nedostávaly žádné peníze navíc.". Tak teď tedy z praxe, co se díky Vámi prosazené změně financování děje. 1) množí se žáci, kteří mají z PPP a SPC uznán druhý stupeň integrace s podpůrným opatřením v podobě individuálního vzdělávacího plánu, bez přiznané normované finanční náročnosti (těch příkladů dyslexie, dysortografie apod. máme na naší škole několik, dříve poruchy učení financovány částkou okolo 7 000,- Kč, nyní 0,- Kč), 2) děti s tělesnou vadou např. porucha sluchu s nedoslýchavostí byly dříve finančně zohledněny, nyní bez normované finanční náročnosti, tudíž bez finanční podpory pro školu (rok 2017 na platy pedagogů 28 429,- Kč, rok 2018 na platy pedagogů: 0,- Kč) Asi se nám dítě zázračně uzdravilo. Zkrátka praxe ukazuje, že inkluze je nákladný projekt bez řádného finančního zajištění.

1 komentář:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Když nemáte argument, sežeňte si Valachovou. Ta vám ho vymyslí.

Okomentovat