12.4.18

Vít Tomis: Zrušte Cermat bez náhrady 2.

Písemné práce nemusí skenovat školní maturitní komisař za peníze, stačí požádat ředitele školy, ať je druhý (třetí čtvrtý, ...) den je naskenuje) on – nebo někdo jiný, kdo to umí, zadarmo...

Znamená to, že předchozích 7 let to, kdy komisaři chodili na jiné školy, to byly vhozené peníze?


Poznámka redakce: Prosíme čtenáře, pište nám vaše postřehy ze zpracování letošních maturit.

9 komentářů:

Zdeněk Nutz řekl(a)...

To kdyby to bylo jenom to. Ten "komisař" vůbec nekontroluje průběh těch písemek. Sedí opravdu jen u toho scaneru. A celý ten systém DDT, to je taky pěkná blbina. Ve škole celý rok musí ležet počítač, tiskárna a scanner, celé to k ničema jinému není, musí to být celou dobu zapnutý a připojený k síti. A ještě jej dvakrát ročně přijede zkontrolovat technik Cermatu. Kolik peněz stojí jenom elektřina? Tiskárna je OKi a náplně do ní jsou drahé až běda. Ještě že jsme našli způsob jak některé věci tisknout mimo 10x levněji. Reklamy na tonery - těch přijde za rok asi deset. Vše by šlo zpracovat na kterémkoliv školním počítači. Jenže to by se na tom nikdo nenapakoval, že!!!! I miliony v bance můžete spravovat třeba i z mobilu. Ale maturita, ta Cermátová, to je síla. Nebo jak se rozvážej ty modrý bedny. To musí stát majlant! Přitom by to šlo otevřít na nějakém zabezpečeném portálu a vytisknuot ve škole. Vždyť je to jenom zadání. Už první rok jsme tohle všechno kritizovali, jenže to je jako házet hrách na zeď. Někomu to prostě nese zlatá vejce, tak se to prostě tak dělá a bude dělat. Hodně podobná je i ta jednotná státní zkouška na střední školy (zase modrý bedny) proboha proč? Nebo nesmysl jménem Školní matriky. A nikdo to nezastaví Ministr neministr!

krtek řekl(a)...

Vytisknout ve škole? Aby se to "neprofláklo", tak by se zadání uvolnila až v den maturity. A zákon schválnosti by způsobil, že nestáhnete, neotevřete, nevytisknete. No já nevím.

Simona řekl(a)...

Treba ti zemedelci - celej rok jim rezne ve stodole kombajn a ti idioti ho pouzivaji jen o žních a jinak nic! Kolik musi stat ten servis. To se asi u Nutzu pekne napakovali...
S podobnou mirou argumentace klidne uspejete na České škole, tam tohle staci jako nepodkrocitelna uroveň. Ale jinak je to argumentační nouze.

Vitezslav Derka řekl(a)...

Vraťte původní způsob vyhlašování témat. Ministerstvo ráno uvolnilo informaci do rozhlasu, věděli to všichni najednou a zadarmo. Dnes by to mohlo klidně jít přes počítačovou síť.

Pavel Zouhar řekl(a)...

Kombajn je jednoúčelový z podstaty. Na rozdíl od počítače.

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Pro Krtek:
No tak když myslíte... Viděl jste někdy jak se třeba testují certifikáty ECDL? a to už 18 let. Sytém testy prostě zpřístupní v 8:00, tester je vytiskne a nikdy nic nespadlo..............

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Ale paní Simono, zkuste nějaký jiný příklad. je to prostě pitomost, mít počítač jen pro maturitu.

Jirka řekl(a)...

Pane Nutzi, jen tak z profesního zájmu, mohl byste mi sdělit, která LED nebo laserová tiskárna tiskne výrazně levněji? Musí být barevná? Náklady počítáte sám, nebo vycházíte z nějakých testů? Děkuji za odpověď.

Zdeněk Nutz řekl(a)...

No ja jsem na to dělal i přesné srovnání. No ale tak příklad Kyocera TASKalfa 2551ci KX. Prostě aby stát oplatil kvůli maturitě tiskárnu, která tady leží jako mrcha je nesmysl.

Okomentovat