30.4.18

Veronika Jonášová: Hrozivé případy závislých dětí. Kvůli počítači odmítají jít na záchod

Kvůli hrám či internetu zanedbávají školu, koníčky i kamarády. Mají zdravotní komplikace, záněty rukou, selhává jim pohybový aparát, tvrdí adiktoložka Vendula Brtníková, která léčí závislé děti.Z doprovodného článku na Seznam Zprávy vybíráme:

Kritický věk pro vznik závislosti je už u malých dětí mezi třemi a šesti lety. „Děti se dnes neumí nudit, rodiče se je snaží pořád zabavit, a tak jim dají do ruky třeba iPad. To je problém,“ tvrdí adiktoložka Vendula Brtníková.

Dodává, že další kritický věk je období kolem 12 let, kdy se děti začínají odpoutávat od rodičů a žijí víc ve svém světě. Podle evropské studie ESPAD o závislostech z roku 2015 tráví na internetu v běžný všední den 41,5 % mladistvých čtyři a více hodin, o víkendu je to dokonce víc než polovina. Už dvě hodiny denně jsou přitom problematické.3 komentáře:

Tajný Učitel řekl(a)...

A proto je potřeba školu více digitalizovat.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Toť! Pak už jen stačí zadat žákům domácí úkol, že musejí být doma nejméně čtyři hodiny na počítači, a hrozba možné závislosti je eliminována. Taťka parťák se postará...

krtek řekl(a)...

No, v souvislosti s Analýzou počátečního stavu realizace dílčího úkolu vládou sledované Strategie digitálního vzdělávání se chce zvolat jen houšť a větší kapky.
Ještě že máme Taťku parťáka. Navrhuji zadávat hlavně povinné domácí úkoly s pomocí sociálních sítí a mobilů. Zkoušet z ovládání iPadu. To by bylo, abychom na dětech nevyvolali závislost na přírodě.

Okomentovat