5.4.18

Reakce společnosti Scio na příspěvek Terezy Hrubé na sociální síti Facebook

Ze stanoviska publikovaného jako komentář na pedagogicke.infona sociální síti Facebook vybíráme: "Na konci loňského roku jsme dělali mezi všemi dětmi a rodiči dotazník spokojenosti a na dotaz Zda jsou se ScioŠkolou, kterou jejich dítě navštěvuje spokojeni, uvedlo v Olomouci 91 % že ano (např. v Brně 93 %, na Praze 9 92 %..."

Rádi bychom se jménem společnosti Scio krátce a stručně vyjádřili k FB postu paní Zuzany Hrubé, který se šíří po internetu. Rodiče, kteří střídají různé druhy škol a z důvodu nespokojenosti je opouštějí, často úplně nevědí, co chtějí. Když své děti „musí“ dát pryč, někam jinam, mají potřebu si to zdůvodňovat a ujišťovat se o svém rozhodnutí třeba na Facebooku. To, že v současné chvíli jsou někde spokojeni - to byla ostatně paní Hrubá u nás také - samozřejmě není zárukou, že budou i po půl roce. O paní Hrubé se více rozepisovat nebudeme. Vyjádření Michala Vodičky, ředitele olomoucké ScioŠkoly, naleznete v komentářích výše (poznámka redakce: komentář naleznete pod tímto textem).

ScioŠkoly v současné chvíli navštěvuje 675 dětí. Za 3 roky působení odešlo na základě nespokojenosti rodičů 10 dětí. Dalších asi 10 jich odešlo z jiných důvodů. Na konci loňského roku jsme dělali mezi všemi dětmi a rodiči dotazník spokojenosti a na dotaz Zda jsou se ScioŠkolou, kterou jejich dítě navštěvuje spokojeni, uvedlo v Olomouci 91 % že ano (např. v Brně 93 %, na Praze 9 92 %... Na vyžádání můžeme uvést jednotlivé výsledky). Stejně tak inspekce ve všech navštívených školách proběhla bez problémů, což se ostatně můžete detailně dočíst zde, kde o inspekcích píšu.


Ředitel ScioŠkoly v Olomouci Michal Vodička reagoval:

Mrzí mě, že situace došla do tohoto stavu. Považuji za důležité se vyjádřit.

S manželi Hrubými jsme se scházeli a mluvili o důvodech jejich nespokojenosti. Nabízeli jsme i mediátora, který nebyl přijatý.

Respektujeme právo každého rodiče rozhodovat o tom, do jaké školy budou děti chodit.

Úspěšný vzdělávací proces je výsledkem součinnosti všech aktérů, tedy průvodců, rodičů a dětí.

Z příspěvku paní Hrubé se zdá, že škola je v rozkladu a nefunguje. Opak je pravdou.

Z každodenního styku s dětmi a jejich rodiči je vidět, že děti chodí do školy rády a většina rodičů je v souladu se způsobem, jakým s dětmi pracujeme. Stojíme si za tím, že svou práci děláme dobře. To neznamená, že se nezabýváme podněty rodičů.

Přeji dětem mnoho radosti. Ať se jim v životě daří.4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

na dotaz Zda jsou se ScioŠkolou, kterou jejich dítě navštěvuje spokojeni, uvedlo v Olomouci 91 % že ano (např. v Brně 93 %, na Praze 9 92 %...)

Oproti: 'Za 3 roky působení odešlo na základě nespokojenosti rodičů 10 dětí.'
To je vždycky tak, když se v podstatě neděje nic zásadního, ale hodně se o tom mluví.

Josef Soukal řekl(a)...

Přesně jak jsem čekal: Řeči okolo a nic konkrétního k podstatě věci.

Josef Soukal řekl(a)...

Ještě jsem zapomněl: "Stanovisko na příspěvek" je také velmi výmluvné...

P. Vršecký řekl(a)...

Soudě podle ohlasu jinde nezbývá než doufat, že ta gramatika "pomalu přijde". Když přestanete doufat, přečtěte si něco o Summerhillu:-) A kdo i po těchto článcích tady bude uvažovat o vzdělávání vlastních dětí ve Scioškolách, tak ať se potom proboha nediví.

Okomentovat