30.4.18

Šárka Mrázová: Zrušení jeslí byla chyba, ODS tím problém školek nevyřešila, říká exministryně školství Valachová

Poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) upozorňuje na to, že většina dětských skupin je na území Prahy a středních Čech. Šance pro děti na ostatních územích republiky se rovná nule, řekla v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Navrhuje jistotu místa ve školce pro děti, kterým budou do konce prosince tři roky.

Z rozhovoru v Aktuálně.cz vybíráme:

Aktuálně.cz: Na školském výboru jste představila návrh, aby školky garantovaly místo alespoň pro děti, kterým budou do konce prosince tři roky, proč?

Kateřina Valachová: Tato úprava, která vznikla na základě diskusí, jež jsem vedla s učitelkami a ředitelkami mateřských škol, ale také se sdruženími rodičů, by byla z obou stran přijatelná. Bylo by to takové podání rukou mezi mateřskými školami a jinými možnostmi péče o děti, třeba dětskými skupinami. Odpovídalo by to ostatně i současné praxi, kdy na začátku školního roku máme ve školkách běžně kolem 45 tisíc dětí mladších tří let. Zhruba dvě třetiny těch dětí oslaví třetí narozeniny právě do 31. prosince. Co je ale klíčové: zajistilo by to mateřským školám jistotu, že až opadne bouře kolem umisťování dětí mladších tří let, tak se na ně nezapomene.

Žádné komentáře:

Okomentovat