12.4.18

Šárka Mrázová, Veronika Lehovcová Suchá: Školky možná nebudou muset přijímat dvouleté děti, poslanci návrh ODS podpořili

Mateřské školy možná nebudou muset přijímat od roku 2020 dvouleté děti. Poslanci ve středu po pětihodinové diskuzi podpořili návrh ODS, aby se tato povinnost zrušila. Záleželo by tak nadále na rozhodnutí školky, zda dvouleté přijme, nebo ne. Proti byla ČSSD, její návrh na zamítnutí sněmovna nepřijala a poslala novelu do školského výboru.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Zastánci návrhu ve středu argumentovali zejména tím, že školky na dvouleté děti nejsou připraveny a obce na rozšíření jejich kapacit nemají peníze. To tvrdí i učitelé a někteří odborníci, jimž vadí zejména slovo "povinnost". Obávali se také, že rodiče by dávali dvouleté děti do školky preventivně dříve, aby "něco nezameškali" či aby si podrželi ve školce místo.

"Zvlášť v okolí velkých měst dělali roky starostové, co mohli, aby kapacitu školek navýšili a mohli přijímat tříleté děti. Teď si mohli po mnoha letech oddychnout a přijde změna a mají zase novou povinnost. To je zdvižený prst a není to ukazováček," řekl poslanec Martin Kupka (ODS), který je sám starostou středočeské Líbeznice.

Žádné komentáře:

Okomentovat