15.4.18

Deník.cz: O přijetí do základní školy bude muset rozhodnout los

O budoucnosti některých předškoláků rozhodne losování. Školy hlásí překročení volné kapacity. Děti se do škol hlásí ještě více než v loňském roce. V neratovické základní škole Ing. M. Plesingera-Božinova mohou otevřít nejvýše tři první třídy.

Z článku v Mělnický.Deník.cz vybíráme:

Podle místního ředitele Jaroslava Kužela může příští rok nastoupit nejvýše 87 žáků. „Pořadí přijímaných dětí se stanovuje v souladu s pořadím splnění podmínek. I v tomto roce došlo k překročení stanovené kapacity,“ vysvětlil ředitel s tím, že situaci budou řešit podle daných pravidel losováním. „Náhodně se bude vybírat mezi všemi dětmi, které splňují předem stanovené požadavky. Losovat se budou registrační čísla, která byla dětem přidělena při zápisu a provede to člen školské rady za přítomnosti vedení,“ uvedl Kužel.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Zaujala mne ta sportovní třída. Ta by možná dávala smysl v okamžiku, kdy by do ní byly přijaty sportovně talentované děti z širší oblasti, jenže i do této třídy přece škola v situaci nedostatečné kapacity musí přijmout jen děti ze spádového obvodu. Pokud ne, tak je v tom pěkný brajgl.

Nicka Pytlik řekl(a)...

sportovní třída. Ta by možná dávala smysl v okamžiku,

kdyby byla důsledně inkluzivní.

Okomentovat