24.4.18

Michal Molek: Naši žáci budou připravení a neztratí se v žádném systému

Ředitel Základní školy Sychrov ve Vsetíně Michal Molek je ideovým vůdcem a průkopníkem alternativního vzdělávání na Valašsku. Letos otevírali na škole dvě třídy s netradičním způsobem vzdělávání. Zájem stoupá, v září zasednou do lavic prvňáci i z Janové, Huslenek, Kateřinic a dokonce ze Zděchova.

Z rozhovoru Martina Mrliny s Michalem Molkem ve Valašský.Deník.cz vybíráme:

Máte za sebou zápis na další školní rok? Jaký byl zájem?

Zájem stoupá. Budeme otevírat dvě třídy po osmnácti dětech. Dorůstá generace rodičů, kteří nechtějí jen odevzdat dítě státu. Záleží jim na partnerství, rodič vidí, že nám může dítě svěřit a podílet se na vzdělávání.

Setkali jste se i s oponenty?

Nabízíme i možnost tradiční výuky, kde děti sedí v lavicích a učí se, jak bylo zvykem. Takže si mohou vybrat. Spíše máme – od těch, kteří přišli sondovat, jak vypadá výuka – samé kladné ohlasy. Dokonce z Malenovic, nebo až z Brna se jezdí dívat, jak se to dělá. Studentka Baťovy univerzity píše dokonce diplomku o alternativním vzdělávání na škole Sychrov.


4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

nechtějí jen odevzdat dítě státu... nám může dítě svěřit

Mezi 'odevzdat' a 'svěřit' je bezesporu rozdíl. Pytlici třeba takové daně od jaktěživa státu dycinky a jen svěřují. Hnedle z toho mají lepší pocit.
Pytlikům jen vrtá hlavou, jak učitelé takových kombinovaných škol mentálně zvládají v jedné třídě učit ve svobodě a autonomii, a pak další hodinu v druhé třídě biflovat s dětmi jak za feudalismu. To musí být schýza...

Eva Adamová řekl(a)...

"Děti mají i učebnice, ale upravené pro tyto metody výuky."

Kromě učebnic Hejného o žádných takových učebnicích, které by se vyskytovaly na našem trhu, nevím. A ty Hejného pro druhý stupeň zdaleka nedosahují kvalit učebnic pro stupeň první. Ledaže by si každý učitel tvořil učebnice svoje.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Dokonce ze Zděchova! Wow! Tak to jsem padl na prdel.

poste.restante řekl(a)...

jak učitelé takových kombinovaných škol mentálně zvládají v jedné třídě učit ve svobodě a autonomii, a pak další hodinu v druhé třídě biflovat s dětmi jak za feudalismu. To musí být schýza...

Třeba se to dozvíme z té slibované diplomky co píše jedna studentka Baťovy univerzity.

Okomentovat