16.4.18

Marek Švehla: O šílencích, kteří nám chystají jadernou válku aneb Nevadí, když je potenciální ministr školství radikál, demagog a nerozumí informacím z reálného světa?

Ve stejný den, kdy na Sýrii dopadla stovka amerických, britských a francouzských raket a střel, sepsal předseda ODS Petr Fiala prohlášení. Obul se v něm do všech, kteří útok kritizovali a zpochybňovali. Označil je za služebníky Moskvy a dodal, že mezi nimi jsou i vysocí politici, což v něm vyvolává “nejvážnější obavy z hlediska našich zájmů a naší bezpečnosti”.


Z článku v RESPEKT.cz vybíráme:

Tím se dostáváme k pointě. Václav Klaus ml. se projevuje jako politický radikál, který nápadně často stojí na pozicích Okamury a Zemana. Přesto z něj ODS udělala šéfa sněmovního školského výboru a počítá s ním někdy v budoucnu na místo ministra. Jinak řečeno chová se tak, jako by školství byl svět nějaké velmi specifické odbornosti, kde vyšinutost jiných postojů nevadí. Něco jako dobývání kosmu. Přitom opak je pravdou. Do vzdělávání se zcela evidentně promítají životní zkušenosti a postoje, které aktéři na všech úrovních od učitelů po ministry mají.

Pokud Klaus mluví o Fialových politických spojencích jako o šílencích schopných rozpoutat jadernou válku, projevuje z pohledu šéfa ODS nejen špatné politické instinkty či zarážející sklony k demagogii, ale také mizernou schopnost najít si náležité informace, vyhodnotit je a zasadit do souvislostí. Myslet si, že tohle všechno se neprojeví při Klausově působení na české školství, je nebezpečně naivní.

8 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já teda Klause moc nemusím, ale v tomhle má pravdu.
Bohužel, je stále dost šílenců, co se skrývají za mírovými řečmi a přitom někam stále prodávají zbraně a házejí bomby nebo cvičí žoldáky. A potom, světe div se...

Simona CARCY řekl(a)...

Václav Klaus mladší je populista, který jen z nostalgie nyní "škodí" v ODS, ale mohl by tak činit s vysokou mírou úspěšnosti ve kterékoli ze stran od SPD, přes Piráty až po KSČM. Pro ODS má zatím význam jako viditelný exot, který může přinášet hlasy, ale jeho program je populismus. V delším časovém horizontu je průnik jeho myšlenek s idejemi ODS vyloučený. Pana Švehlu mohu ujistit, že potenciálnost jeho ministrování je jen iluze.

P. Vršecký řekl(a)...

Doporučuji zdrojový článek, větší ukázka argumentační bídy zdejšího levičáckého mediálního mainstreamu se jen tak nenajde. Ale pokud doufáte, že se snad dozvíte, proč je Klaus ml. "radikál, demagog a nerozumí informacím z reálného světa", tak spláčete na výdělkem. Jak taky s Respektem jinak.

Pavel Doležel řekl(a)...

Mám-lípou si vybrat mezi Fialou a Klausem ml., kdo z nich je větší populista, pak tedy vyhrává na plné čáře Fiala.

Pavel Doležel řekl(a)...

Ať žije prediktivní vkládání textu!

Jiri Janecek řekl(a)...

"Fuj, Pepiku, ty jsi tak hloupy a jeste k tomu zlobivy... Podivejte deti na Anicku, jak ta je hodna a sikovna..."

Uz se tesim na dalsi moudra o skodlivosti srovnavani, ktera nam Respekt bezesporu prinese...

K veci snad jen tolik, ze tento tyden se za "nejdriv strilej, potom se ptej", za klid, s jakym jsme to prijali a za toho naseho teatralniho saska stydim... Normalne se stydim jen sam za sebe...

P. Vršecký řekl(a)...

Je to ještě lepší, Macron už "odpovídá":-) Speciálně pro něj zřejmě opravdu platí mlčeti zlato...Zdůvodnění určení pachatele (když tedy pominu, že zatím není prokázán ani skutek samotný) taky nemá chybu. Látka se shazovala z vrtulníků a je známo, že povstalci vrtulníky nemají. Neviděli jste někdo někde nějaké videa těch shozů? Pokud je to opravdu tak, přece v dnešní době, kdy každý drban u sebe má chytrý telefon, musí těch videí být desítky. Vtipně se k tomu vyjadřuje i Macek na svém webu. Ale je to marný, je to marný, je to mar......

P. Vršecký řekl(a)...

Stojí i za to porovnat pondělní Klausův komentář na Novinkách a zdrojový článek. Švehla je opravdu k pláči, ať už si o Klausovi myslí kdo chce co chce.

Okomentovat