27.4.18

Kateřina Perknerová: Šok pro děti a rodiče, výsledky přijímaček neplatí

Těsně před začátkem prodlouženého víkendu se na osmiletých gymnáziích spustil poprask. Vpodvečer ředitelé dostali dopis od šéfa Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) Jiřího Zíky, v němž anuluje výsledky testů z českého jazyka pro uchazeče o osmiletý obor.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Dramatickou situaci si uvědomuje i ministerstvo školství. „Právě na tom sedí naši právníci, dověděli jsme se to v pátek kolem sedmnácté hodiny. Musíme zjistit, jaké dopady to bude mít na přijímací řízení, ale podle mě se zkoušky nebudou muset opakovat,“ řekl Deníku ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Označil to za „nebetyčný průšvih“, který se už nesmí opakovat. „Jsem rozhodnutý se podrobně podívat na fungování validačních komisí a prověřit, zda neselhává celý systém,“ dodal Plaga.

4 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Vždyť totéž se děje i u maturit. Jednou Cermat poslal v xml souboru jiné výsledky pro import do Bakalářů a jiné v pdf pro tisk maturitního vysvědčení. A to tak různé, že podle jednoho souboru 2 maturanti z naší školy uspěli a podle druhého nikoli.

Josef Soukal řekl(a)...

Pro drtivou většinu žáků - a je možné, že pro nikoho - se výsledky nezmění, tedy alespoň ne k horšímu. Chyba ovšem přináší nemalé komplikace.

Vít Tomis řekl(a)...

Výsledky se změní i k horšímu. Je-li někdo posunut v pořadí výš, musí být jiný v pořadí posunut níž - a tudíž nebude přijat.

Josef Soukal řekl(a)...

Je to složitější, každopádně nikomu nebudou ubírány body. A je možné, že u žádného žáka k posunu přes "čáru přijetí" nedojde.

Okomentovat