17.4.18

Ivana Svobodová, Jiří Nádoba: Z Babišova zvýšení učitelských platů jsou sliby-chyby

Andrej Babiš po třech dnech začal couvat od svého slibu, že vláda v novém školním roce znovu zvedne učitelům platy. V pátek mluvil o tom, že od září počítá s dalším zvýšením o 15 procent. V pondělí se ale opravil – září prý ještě není úplně jisté.

Z článku v RESPEKT.cz vybíráme:

"Já to nemůžu vědět," odpověděl premiér v pondělí na otázku Respektu, jestli skutečně počítá s 15 procenty hned po letních prázdninách. "My máme jasně v programu, že se chceme soustředit na tuhle profesi. My jsme řekli, že náš cíl za celé toto (volební) období je dostat průměrný plat pedagogů na 45 tisíc. Navýšení od 1. září by znamenalo asi pět miliard a já vám to teď neřeknu," dodal Babiš během návštěvy Karlovarského kraje.(...)

Babiš minulý týden ve sněmovně na dotazy poslanců, zda se zvýšení od září počítá – a pokud ano, proč tedy odklání peníze ze školství jinam, odpověděl nejednoznačně: k usnesení se přihlásil, k termínu ne. "Já si nepamatuji, jestli je to od 1. září nebo od 1. ledna. Ale samozřejmě respektujeme a je pro nás priorita navyšovat platy pedagogů. Určitě ano," uvedl premiér v odpovědi na interpelaci, kde se exministryně školství Kateřina Valachová ujišťovala, jestli přesun 400 milionů ze školství na jízdenky nebude vyšší platy komplikovat.Žádné komentáře:

Okomentovat