26.4.18

DVTV: Do školy se netěší učitelé ani žáci, chceme změnu. Víc peněz do školství je základ, říká studentka

Motivace chybí úplně všude. Učitelé by klidně za vyšším platem mohli odejít do supermarketů. Žáci se do školy netěší. Výuka je nebaví. Není pestrá a je založena na memorování. Neodpovídá tomu, co se nám bude do života hodit, říká Lenka Štěpánová, bývalá předsedkyně Středoškolské unie v DVTV Apel. Podfinancované vzdělávání způsobuje, že generace, které budou již brzy tvořit společenskou i ekonomickou hybnou sílu celé země, postrádají ve vzdělávání kompetence potřebné ve 21. století, dodává Štěpánová.Video na Aktuálně.cz

5 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...

https://www.ascestinaru.cz/proc-zustavame-ve-skolstvi/

Nicka Pytlik řekl(a)...

Není pestrá a je založena na memorování. Neodpovídá tomu, co se nám bude do života hodit

To má bývalá předsedkyně z vlastní zkušenosti?
Na které škole maturovala? Že tam vydržela nejméně celé čtyři roky...
Pytliky vždy pofascinuje, když mládež ještě před začátkem svého profesního života přesně ví, co po celé jeho trvání určitě nebude nikdy potřebovat ani náznakem. Proč u všech všudy ministerstvo nepřizve tu mládež k revizi ervépé?
Naše žáky škola baví. Někteří se dostaví klidně i třikrát v průběhu celého týdne.

krtek řekl(a)...

Dívka chodí na gymnázium, řekl bych, že i elitní. Tudíž nemluví z vlastní zkušenosti. Nebo mluví???
A ještě by mne zajímalo - co ta požadovaná změna má obsahovat? Jaké metody ano a jaké ne? Kde si má najít čas na vize ředitel, který řeší několik výběrových řízení, GDPR, administrativu okolo maturit a přijímaček, granty, ...?
A tak z celého apelu zůstává požadavek na vyšší platy, aby ti učitelé, kteří ještě neutekli, neutekli.

Jiri Janecek řekl(a)...

Nechodi nahodou na tu slavnou Zatlanku?

Ja se treba kazde druhe pondeli na elektroucnak do Sokolnic vyslovene tesim... Vetsina tech kluku na dennim s chozenim do skoly a obsahem a stylem vyuky taky moc problem nema... A rekl bych, ze nikdo, pokud zrovna nedela aktivistickou pripravku na profesionalniho zvanila...

Ygrain řekl(a)...

Slečna jde studovat education studies za peníze pana Bakaly, jestli se nemýlím - před nedávnem to tu proběhlo v jednom článku. Tak doufám, že si k tomu ještě udělá nějakou aprobaci a přijde nám předvést, jak se to má dělat, pokud možno mimo elitní gymnázium.

Okomentovat