30.4.18

CERMAT: Omluva a prosba o informace pro MŠMT

V sobotu 28. dubna 2018 rozeslal CERMAT těsně před desátou hodinou večerní ředitelům chybou v hodnocení postižených škol konečně omluvný e-mail. Zároveň žádal o zaslání informace o situaci v postupu přijímacího řízení ve škole do nedělní třetí hodiny odpolední.

Vážená paní ředitelko,

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych se ještě jednou vrátil k problémům s chybou ve 12. úloze druhého testu pro osmiletá gymnázia. Věřte, že situace byla pro mě nesmírně stresující. Jen těžko jsem dokázal pochopit, jak je možné, že se i přes tak masivní kontrolní systém může stát chyba. Za celou dobu, kdy jsem ve funkci, se nám nic takového nestalo. Test tvoří, kontroluje a po jeho konání posuzuje po věcné i psychometrické stránce mnoho odborně fundovaných pracovníků. Testy procházejí kontrolou předvýrobní, namátkovými kontrolami v rámci výroby a následně po vyhodnocení a zpracování psychometrických analýz jsou posuzovány nezávislou expertní validační komisí CZVV a poté Nezávislou odbornou komisí MŠMT. Žádná z těchto instancí předmětnou chybu neodhalila. Ukazuje se tedy, že vliv lidského faktoru nelze předem odhadnout.

Rád bych se také omluvil za formát prvního pátečního informačního e-mailu. Ve chvíli, kdy jsem ho psal, mi šlo hlavně o rychlost předání informace. Neměl jsem čas ani dost klidu na soustředění, abych si text po sobě zkontroloval. Dokonce jsem i vynechal omluvu a to mě mrzí dvojnásob.

Chci Vás ujistit, že jsme vynaložili maximální úsilí, abychom Vám ještě v pátečních večerních hodinách poskytli nové výsledky a dokumenty. Opravené výsledky byly v IS CERTIS k dispozici v 18:56 hod. Výpisy výsledků didaktických testů byly do knihovny IS CERTIS uloženy ve 20:50 hod a 22 minut po půlnoci bylo dokončeno generování pomocného dokumentu, tzv. ohodnoceného záznamového archu (dokument k podpoře názorné argumentace v rámci nahlížení do spisů). V průběhu sobotního dopoledne jsme poskytli v IS CERTIS také opravený klíč správných řešení.

Věřím, že přijmete moji upřímnou omluvu za potíže, které jsme Vám v souvislosti s nutným přepočtem výsledků způsobili. Přeji Vám i sobě, abychom v budoucnu nic podobného nebyli nuceni řešit. Závěrem Vás chci poprosit o spolupráci při získání několika informací pro MŠMT. Mrzí mě, že Vás připravuji o čas o víkendu.

Ještě jednou se omlouvám a přeji Vám vše dobré.

Jiří Zíka


1. Zveřejnil(a) jste oficiální výsledky přijímacího řízení a seznam přijatých uchazečů (Ano/Ne)?

Pokud odpovíte na první otázku NE, další pozice nevypisujte.

2. Zveřejnil(a) jste oficiální výsledky přijímacího řízení a seznam přijatých uchazečů ještě před oznámením o změně bodování (Ano/Ne)?

2.1 Pokud Ano, pak prosím uveďte, kolik uchazečů by se po přebodování nově umístilo v seznamu přijatých (číslo).

2.2 Uveďte prosím počet míst, která jste u 8letého gymnázia stanovili pro potřeby odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí (číslo).

Odpověď pošlete na adresu info@cermat.cz ve tvaru „RED IZO školy“;„Odpověď na otázku 1“;“Odpověď na otázku č. 2“; “Odpověď na otázku č. 2.1“; Odpověď na otázku č. 2.2“.

Prosím, pokud to bude jen trochu možné, zašlete odpovědi do zítřka neděle 29. 4. do 15.00 hodin.

Velmi Vám děkuji za poskytnuté informace v takto krátkém termínu a v nastalé situaci.Žádné komentáře:

Okomentovat