29.3.18

Zdeněk Poláček: Realita hodiny pohybu navíc

Kateřina Valachová na své stránce na sociální síti Facebook uvedla: "K tomu tolik: projekt Hodina pohybu navíc, což je sportování dětí ve školních družinách, jsem samozřejmě podporovala a podporuji. Budu interpelovat ministra Plagu, z jakého důvodu není financování, a jak bude MŠMT v tomto úspěšném projektu pro děti pokračovat. Během přípravy rozpočtu 2018, jak jsem ji ještě loni na MŠMT dělala, se s tímto projektem počítalo." Učitel Zdeněk Poláček reagoval stručným popisem výhoje Hodiny pohybu navíc v posledním roce.


Jsme v HPN 2 roky. Na jaře 2017 jsme přesvědčováni, že projekt bude pokračovat.

ZÁŘÍ 2017
Zahajujeme, cvičíme s dětmi, i když smlouvy ještě nemáme. Nu což, loni také dorazily později, tak zatím nestresujeme.

ŘÍJEN 2017
Smlouvy stále nejsou. Píšeme na NUV. To mlží, že se musí situace ještě ujasnit, protože volby a bla bla.

LISTOPAD 2017
Píšeme na ministerstvo. Situaci prý prověří, ale peníze prý snad budou.

PROSINEC 2017
Zjišťujeme, že NUV už HPN neorganizuje a peníze nejsou. Hodiny, které jsme strávili s dětmi nám zaplatil ředitel formou odměny.

LEDEN 2018
Zjišťujeme, že HPN přebírá pod svá křídla AŠSK a že na ni jsou skutečně nově přidělené peníze. Tak tedy podáváme přihlášku. Dovídáme se, že informace o smlouvách a organizací obdržíme do konce ledna. Super, s dětmi sportujeme dál.

ÚNOR 2018
Nemáme žádné informace, ani smlouvy, píšeme na AŠSK.

BŘEZEN 2018
Dovídáme se, že finance musí projít ještě nějakým řízením, které proběhne v dubnu...

28.3.2018
Má poslední hodina HPN na škole. Končíme a odhlašujeme se. Děti budou v daný čas do konce školního roku s vychovatelkami v tělocvičně, ale rozhodně už to nebude podle metodiky HPN, bude to družina.

Žádné komentáře:

Okomentovat