9.3.18

Výzkum: Zavedení praktické výuky do ZŠ

Průzkum Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) z konce roku 2016, který realizovala agentura Ipsos, je stále zmiňován. Podle zadavatele ukazuje, že enormní zájem na povinnou výuku praktických předmětů projevují jak rodiče, tak učitelé, stejně jako mladí lidé. Podle výsledků průzkumu 92 % procent rodičů, 89 % žáků a dokonce 94 % učitelů si přeje, aby byly do výuky zavedeny tradiční dílny. O něco menší zájem je potom o znovuvzkříšení předmětu pozemky, který by chtělo 80 % učitelů, 75 % rodičů a 46 % žáků. Průzkum považujeme za přinejmenším nereprezentativní.


3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Po praktickém zrušení praktických škol se bude zavádět praktická výuka do běžných škol jako dokončení jejich metamorfozy na školy praktické. Přirozený vývoj, který mnozí předvídali.

Radek Sárközi řekl(a)...

Takže už víme, že pro reprezentativní průzkum stačí, když odpovídá 50 učitelů. A v rámci mediální gramotnosti je důležité, aby to bylo krásně graficky zpracováno. To se podařilo. Jen tam vidím jako hlavní téma řezbářství, tedy žádné drony! Asi někam uletěly...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Prosím o komentář Petra.

Okomentovat