6.3.18

Studio ČT24: Dopady reformy společného vzdělávání „Rok poté“ (brífink)

 Brífink k dopadům reformy společného vzdělávání "Rok poté" pořádala Nadace Open Society Fund Praha, Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání a Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství. Vystoupili: Lucie Plešková, Nadace OSF, Klára Laurenčíková, ČOSIV, a František Dobšík, předseda, Českomoravský odborový svaz pracovníků školství.Záznam na webu České televize (od cca 14:55 záznamu)

9 komentářů:

krtek řekl(a)...

Jako odborář se budu ptát i vedení odborů: PROČ? Je snad OSF a ČOSIV partnerem odborů při jakémkoliv jednání?
A až pak se podívám na video.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Video jsem neviděl. Stačí ten náhled. Odbory jsou tam jako křoví, které mají zaštítit inkluzi a souhlasit s ní. Celé je to v režii "Nadace...". Laurenčíková se poplácá po zádech sama, utrousí nějakou malou kritiku, kterou vyváží obrovským úspěchem, který předtím nebyl a teď je a z toho vyvodí, že je to správná cesta, zpátky "ni krok".

Je to hrůza i když to nevidím...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pachatelé na místě činu.

Tomáš Barták řekl(a)...

Když si poslechnete K. Laurenčíkovou pozorně, uslyšíte, kolik je v této oblasti v současnosti problémů, nebo spíš průšvihů. Máme zákon, ale nemáme peníze, lidi, metodickou podporu...
Shrnuto: Vystupovat může kdokoliv s čímkoliv - na podstatě problému se nic nemění. Nejsou lidi, nejsou peníze. Školy poraďte si.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Odbory _ jejich fcí je starat se o plnění zákoníku práce, pracovních podmínek, BOZP.

ČOSIV - taková prdiskupinka fanatických nadšenců inkluze (cca 150 lidí. Jakým právem kecají už tři roky úplně do všeho? Lobisté , nic víc. S podporou nadace.....

OSF - nadace, která se po celé Evropě snaží penězi svého magnáta a dalších finančních siláků ovlivňovat kde co. Jakým právem žvaní do našeho školství? mohou si říci své připomínky, ne však lobovat a ovládat (genderismus, feminismus, multikulturalismus....)

PROČ odboráři mají cukatury spolupracovat právě s těmito subjekty? Proč se například nespojí (když už mají tu touhu se montovat do inkluze třeba s asociací speciálních pedagogů? Bylo by to o hodně logičtější.
Nebo nám mé otázky zároveň dávají odpovědi?

Miloslav Novotný řekl(a)...

Existují ve školství také odboráři, nebo jenom nějaký Dobšík? Co ten člověk pohledává na výroční bilanci zemských škůdců? Kdy ho odboráři vyženou z funkce, kterou zneužívá?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Odboráři jsou svému vedení vděční za 15% přidání platů a vedení jim vysvětlilo, že ještě lepší by to bylo s kariérním řádem. Takže část (nevím, jak velká) odborářů kupodivu stojí za Dobšíkem a jsou spokojení.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

To musí být slepí odboráři. To že Dobšík oblékl Valachovou do trička, ještě neznamená, že zvýšení bylo dílem právě odborů. Ty se jen vezly. Spoludílem odborů však bylo, že se platy českých učitelů propadaly rok za rokem. Na mnoha fotočkách vidíte ministra či ministryni a vedle jako ty dvě betlémské postavičky stojí Zajíček a Dobšík.

Radek Sárközi řekl(a)...

Dopady reformy? Kam reforma dopadla, tam je teď kráter...

Okomentovat