24.3.18

Školské odbory razantně odmítají úvahy o zvyšování úvazku učitelů

Ministryně financí ve svém vyjádření k Návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 101/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb. dává ke zvážení zvýšení úvazku učitelů. ČMOS PŠ vždy razantně odmítalo snahy o zvyšování úvazků učitelů.


Paní ministryně A. Schillerová v dopise mimo jiné vyjadřuje názor, že „Vzhledem k situaci na trhu práce, stávajícímu průměrnému věku učitelů a nezbytnosti když ne zvyšovat, tak alespoň zachovat kvalitu vzdělávání, dávám ke zvážení možnosti zvýšit pracovní úvazky pedagogů vč. adekvátního nárůstu platových prostředků.“

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství se v minulosti vždy stavěl proti zvyšování úvazků učitelů. Tyto úvahy se objevovaly v návrzích i některých ministrů školství, stejně jako ministrů financí. V situaci, kdy se učitelé ve školách a školských zařízeních potýkají s narůstajícím podílem prací souvisejících s přímou pedagogickou činností, je nezbytné tyto úvahy důrazně odmítat!

Zdroj: ŠkolskéOdbory.cz

1 komentář:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Navlíkli si zase nějaké tričko?

Okomentovat