24.3.18

Scratchwork: kreslete, pište, sdílejte... aneb Pro učitele matematiky

Tvorba aplikací pro školy a učitele je pro vývojáře přitažlivá a neustále vznikají další a další. Nová online aplikace Scratchwork je promyšleným nástrojem pro PC, tablety i mobilní telefony. Aplikaci připravil čtyřčlenný tým matematiků a vývojářů z univerzity v Princeton. Její bezplatná verze sice nenabízí všechny funkce, ale určitě vás nadchne jako mne a řadu dalších českých učitelů.
Zajímavá je možnost přímé práce s jednotlivými prvky importovaných dokumentů PDF, snímání dokumentů kamerou, rozeznávání psaného písma a matematických vzorců, integrovaný chat i videochat nebo podpora LaTeX.

Bezplatná verze umožňuje tvorbu jen čtyř sdílených ploch, 100MB úložiště, spolupráci nejvýše tří účastníků, export ploch v PDF s vodoznakem,jen základní sadu rozeznávání matematických vzorců a možnost odkazovat na plochy pomocí URL. Verze Premium umožňuje tvorbu neomezeného počtu sdílených ploch, 500MB úložiště, spolupráci až pěti účastníků, export ploch v PDF bez vodoznaku, plnou sadu rozeznávání matematických vzorců a správu přístupu k plochám.
5

Žádné komentáře:

Okomentovat