5.3.18

Růžena Machálková: Branná výchova zpět ve školách? Zbytečnost, míní ředitelé

Obranu státu či výchovu k vlastenectví by učitelé brněnských základních i středních škol mohli učit v samostatných hodinách. Vrátit do škol předmět podobný branné výchově chce ministryně obrany Karla Šlechtová. Ředitelé nápad považují za nereálný.

Z článku v Brněnský.Deník.cz vybíráme:

Oslovení ředitelé škol nicméně zavedení nového předmětu považují za zbytečnost. „Témata ochrany člověka či obrany státu už zapracované máme, a to v občanské výchově. Určitě nechceme zavádět nový předmět na úkor jiných, nevidím k tomu důvod,“ řekla ředitelka základní školy v Křídlovické ulici v Brně Jarmila Bavlnková.

Podle ředitele řečkovického gymnázia Petera Krupky školy nemají za úkol s dětmi řešit všechny společenské problémy. „Například sexuální výchovu vyučujeme v hodinách rodinné výchovy, dopravní výchovu v tělocviku. Nelíbí se mi ale, že bychom kvůli samostatné branné výchově měli snižovat počet jiných důležitých hodin. Podobně špatný nápad je zavádět dvě hodiny zcela navíc. Školní týden je už tak pro děti dostatečně dlouhý,“ nastínil Krupka.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Oblastí, které ve výchově svých dětí rodiče prostě nezvládají, bude čím dál tím víc. Škola jako vzdělávací instituce metamorfuje v instituci výchovnou. Není daleko doba, kdy budeme muset děti učit i lenošit, lhát, podvádvádět a prospěchařit.

Okomentovat