30.3.18

Šárka Kabátová: ‚Namalujte multikulťáky’? Tvůrce hoaxu už známe, zní ze školy zavalené výhrůžkami

Po nedávném incidentu souvisejícím s výhrůžkami prvňákům v Teplicích se vlna výhrůžek stočila na další školu v Ústeckém kraji. Chomutovská základka čelí útokům poté, co dezinformační web šířil nepravdivou zprávu o tom, že učitelka údajně nutila prvňáky kreslit „multikulťáky“. Pachatele už ve škole znají. „Podle uveřejněné fotografie jsme poznali, čí je to obrázek, věděli jsme, že je to někdo z okruhu uvedeného žáka, pak byla zjištěna konkrétní osoba,“ líčí v rozhovoru pro server Lidovky.cz ředitelka instituce Vlasta Marková.

Z rozhovoru v Lidovky.cz vybíráme:

Lidovky.cz: Podala jste trestní oznámení na neznámého pachatele. Chystáte tedy i další kroky?
Ano, podala jsem trestní oznámení na neznámého pachatele – poškození pověsti paní učitelky, školy… V tuto chvíli už víme, kdo je pachatelem. Podle uveřejněné fotografie jsme poznali, čí je to obrázek, věděli jsme, že je to někdo z okruhu uvedeného žáka. Pak byla zjištěna konkrétní osoba. Čekám na výsledky šetření policie a poradím se s právníkem, jak postupovat dál. Lidem, jako byl pan Vlastimil, přece nemohou takové věci beztrestně procházet.

Lidovky.cz: Jaké reakce dezinformační článek vlastně vyvolal?
Nevhodné, nevkusné a vulgární emaily, které chodily paní učitelce. Většinou z adres, kdy nepoznáte, o koho se jedná. Dá se tedy říci, že anonymní. Článek koluje po internetu, diskutuje se na sociálních sítí. Jde o často nevhodné, sprosté výroky směřující na paní učitelku, na mou osobu, na školu, na české školství. Na druhou stranu podporu od zřizovatele, nabídky pomoci od rozumných lidí. Z naší strany strach, vztek. Nechápu, že se najde tolik lidí, kteří článku věří a připojí se k něčemu, co je absolutně nesmyslné.1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zřejmě chtěl Vlastimil 'jen' otevřít diskusi.
Dnes už běžná taktika, kterak se do médií dostat.

Okomentovat