28.3.18

Kamila Minaříková: Školy jsou připravené na nové žáky, Montessori přidá třídu

Zájem o alternativní vzdělání a specializovanou výuku na Chomutovsku roste. Zatím si ještě hrají, po obědě si schrupnou a večer je do postele zažene Večerníček. Už od září je ale čeká zápřah a pohádky na dobrou noc si musí vydobýt své místo mezi sešity s domácími úkoly. Po Velikonocích zamíří stovky dětí k zápisu do prvních tříd. Nejvíce rodiče zajímají školy, které nabízejí rozšířenou či přímo alternativní výuku. Zařízení hlásí, že míst je dost a budoucí sportovci či informatici mají dveře otevřené.

Z článku v Chomutovský.Deník.cz vybíráme:

V posledních letech výrazně roste zájem rodičů o alternativní vzdělávání. Loni v ČR fungovalo 189 soukromých základních škol. „A kdyby ministerstvo školství nebránilo ve schválení podaných žádostí, tak by se v roce 2018 počet navýšil o dalších 49,“ upozorňuje mluvčí společnosti Scio Markéta Majerová.

Tento trend se nevyhýbá ani otvické Montessori škole Nelumbo. „Zájem rodičů je velký, žádáme o navýšení kapacity školy,“ potvrzuje ředitelka školy Dita Klucová. Počet žáků, které by škola mohla pro školní rok 2018/2019 přijmout, by se ze současných 24 zvýšil na čtyřicet.

Rodiče od těchto škol čekají, že jejich dětem poskytnou nejen kvalitní vzdělání, ale zároveň jim pomohou projít povinnou školní docházkou ve větší pohodě. V tomto ohledu klasickým školám nedůvěřují. „Děsí mě představa, že moje dítě skončí ve třídě s 30 dětmi, z nichž bude několik problémových. Buď z rodin, kde vzdělání nic neznamená, či zdravotně znevýhodněných, které inkluze zařadila do normálních škol,“ říká maminka budoucího školáka Alena Rychlíková z chomutovského sídliště Písečná.

Žádné komentáře:

Okomentovat