2.3.18

Julie Hrstková: Soukromé školy vzdělávání nespasí

České školství je politickou prioritou, na kterou nikdy nezbudou peníze. Podle mezinárodních průzkumů jsou žáci i učitelé ve školách nespokojeni. Rodiče se chtějí vyhnout státnímu školství zakládáním vlastních škol. Ministerstvo školství je v tom nepodporuje.


Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Ve skutečnosti je výsledek školství coby dlouhodobé priority následující: plat českého učitele základní školy je podle srovnání údajů Organizace pro hospodářskou soutěž jeden z nejnižších v Evropské unii. V poměru k průměrnému platu vysokoškoláka je absolutně nejnižší. V reálné praxi je nižší než nástupní plat pokladní v Lidlu. Podle mezinárodního průzkumu TIMMS jsou učitelé ve školách nespokojení. Pouze jednu třetinu žáků 4. ročníku vyučují velmi spokojení učitelé. Zbylé dvě třetiny zřejmě zvažují nástup do Lidlu.

Ze stejného průzkumu vyplynulo, že čeští žáci chodí do školy nejméně rádi ze všech testovaných zemí, mají nejmenší sebedůvěru a neradi se učí. Jestli jde o ty, jejichž učitelé sní o kariéře v Lidlu, nikdo přesně neví.Žádné komentáře:

Okomentovat