31.3.18

Josef Mutl: Time management, studium a technologie – 2. díl

Druhý díl série pojednávající o postupech řízení pracovního času s orientací na studenty. Tento se věnuje aplikacím, které mohou s řízením pomoci. Jedná se o úvod do problematiky, kterou autor zpracovává jako diplomovou práci.

Nejlepší aplikace pro studentské stanovování cílů

Sharon Hooper publikovala na webu EmergingEdTech článek 7 Best Apps for Student Goal Setting [2], ve kterém stručně charakterizuje sedm aplikací, které považuje za nejlepší pro organizaci studentských cílů.

Studenti s nejlepším výkonem prý bývají ti, kteří jsou vnitřně motivovaní a mají rádi učení za účelem učení. Na přednáškách si dělají poznámky ne proto, že musí, ale proto, že chtějí. Sami si stanovují cíle a hlídají si jejich zodpovědné dosahování. Je však snadné ztratit koncentraci, pokud nemáte něco, co vás udrží na vaší cestě, a proto se rozhodla napsat článek, ve kterém představila nejlepší aplikace tohoto druhu na trhu.

1. GoalsOnTrack
Smyslem aplikace je pomoci lidem udržet jejich cíle SMART (specific, measurable, attainable, realistic and timely). Aplikace umožňuje rozdělit větší cíle na menší kousky, které je tak pro člověka snazší zvládnout. Další funkcionality jsou například psaní poznámek a sledování svého pokroku offline.
Platformy: Web, iOS
Cena: 68 $ / rok

GoalsOnTrack Tour

2. Lifetick
Lifetick se podobně jako aplikace GoalsOnTrack zaměřuje na SMART cíle, ale nabízí podrobné grafy a další vizualizační nástroje, takže ji ocení všichni, kteří chtějí své cíle sledovat do velkých detailů. Pokud se sledováním svých cílů teprve začínáte, nenechte se odradit složitostí této aplikace a případně sáhněte nejprve po nějaké jednodušší. Lifetick nabízí funkčně omezenou verzi zdarma, placenou plnou verzi a několik placených verzí pro rodiny, školy a firmy.

Platformy: Web
Cena: funkčně omezená verze zdarma; plná verze 39 $ / rok; různé verze pro rodiny, školy a firmy 14–199 $ / měsíc

3. Toodledo
Tato aplikace vyniká možností vytvářet si seznamy úkolů a sdílet je se svými přáteli a rodinou. Smyslem toho je zkušenost, že blízcí lidé dokáží přimět člověka k zodpovědnosti lépe než jakýkoli software. Uživatelé mohou označovat nejdůležitější cíle a také zobrazit konečné termíny jejich splnění ve formě kalendáře.
Platformy: Web, iOS, Android
Cena: zdarma
4. Coach.me
Tato jednoduchá plánovací aplikace slouží ve verzi zdarma ke sledování návyků (habit tracker). Má možnost rozšíření na dvě placené verze, které nabízí personalizované koučování. Levnější verze zahrnuje koučování návyků, dražší pak trénink vedoucích pracovníků. Rady neposkytuje algoritmus aplikace, ale reální experti z oblasti produktivity.
Platformy: Web, iOS, Android
Cena: zdarma; 15 $ / měsíc; 249 $ / měsíc

Celý článek na spomocnik.rvp.cz.

Tento článek vznikl jako studentská práce.

Žádné komentáře:

Okomentovat