23.3.18

Jiří Zlatuška: Nastane doba stachanovských úderek v českém školství?

Ministryně financí v roli nového Komenského navrhuje pro zachování “kvality vzdělávání” v Česku NAVÝŠIT ÚVAZKY UČITELŮ (a slibované vyšší platy učitelů, které podle předvolebních billboardů měly nahradit blábolení, zřejmě řešit tak, že menší počet učitelů zvládne vyšší počet vyučovacích hodin, takže se i nezměněné celkové výdaje na platy učitelů budou vykazovat jako zvýšení platů).

Ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, Ph.D., v dopise z 6. 3. 2018, č. j.: MF-5645/2018/1402-3:

“Vzhledem k situaci na trhu práce, stávajícímu průměrnému věku učitelů a nezbytnosti když ne zvyšovat, tak alespoň zachovat kvalitu vzdělávání, dávám ke zvážení možnosti zvýšit pracovní úvazky pedagogů vč. adekvátního nárůstu platových prostředků.”


Nastane doba stachanovských úderek v českém školství?

10 komentářů:

Tlumočník řekl(a)...

Nic nového, tohle už udělal Pilip.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jasně. Naprosto jedinečné řešení. Už teď často unavení učitelé dostanou nakládačku v podobě dalších hodin navíc. Za stejné peníze.

mirek vaněk řekl(a)...

No je vidět, že paní ministryně má přehled. Ale ne o školství. Jo, může to zkusit. A v tom okamžiku může školy zavřít. Protože těch pár slušných pracovitých učitelů je těsně před zhroucením. Tím je dorazí. A flákači se budou flákat stejně. Zbytek uteče jinam. Za víc peněz míň práce a zodpovědnosti.
Půjdu řídit šalinu. Peníze stejné a ten klid. Lidi za sklem.
Navrhl bych paní ministryni stejný recept do zdravotnictví. Co přidat lékařům nějakou tu operaci navíc. To by byl pane šrumec.
A nejlépe do finančnictví. Co přidat nějaké finanční operace zdarma. To by mohl navrhovat pan Doležel, ten tomu na rozdíl ode mě rozumí. Místo dvou vysokých úředníků banky jen jednoho. To by se panečku ušetřilo.

Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...

Takže si to shrňme ... v roce 2014 bylo nuceno k vůli nekvalifikaci (tzn. nemám pedagogickou školu) x tisíc pedagogů, kteří svou práci měli rádi, odejít. Ti, co zůstali a dodělávají si složitě VŠ pedagogickou se všemi krásami studia i po dvaceti letech pedagogické praxe najednou zjistí, že v rámci svého týdenního již tak nepostihnutelného rozvrhu budou pracovat zase víc v rámci platu, který jim již dávno náleží. To, že vláda potřebuje již delší dobu nevzdělance (pokles vzdělanosti v Ústeckém a Karlovarském kraji), a tím pádem rozklížit ještě více české školství, nyní dostává hmatatelné obrysy. Stádo se prostě lépe ovládá a manipuluje. A to nemluvím o spoustě specializací, které by současný učitel v rámci své profese měl zvládat. Kdy se má tedy připravovat na ty děti, které potřebují speciální pracovní listy, ať se nacházejí v jakémkoliv spektru inteligence? Prosila bych paní ministryni, aby mi kvalifikovaně vytvořila např. takový pracovní list pro žáka s spp za cca 15 min. Paní ministryně financí by zřejmě neměla předkládat žádné návrhy, které náleží do gesce ministerstva školství. Ale dočkat se v současné době můžeme asi už čehokoliv ... ranní kafe jsem měla každopádně zkažené ...

Nicka Pytlik řekl(a)...

ministryně financí by zřejmě neměla předkládat žádné návrhy, které náleží do gesce ministerstva školství

Když může ministryně obrany tlačit nový předmět přes poslaneckou sněmovnu, třeba se ještě dočkáme doby, kdy ministryně sociálních věcí podá návrh na změnu délky vyučovací hodiny a přestávek mezi hodinami.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A kde jsou naše čacké odbory?

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Odbory lehce zaštěkaly: https://skolskeodbory.cz/skolske-odbory-razantne-odmitaji-uvahy-o-zvysovani-uvazku-ucitelu Nicméně pokud by vláda opravdu o navýšení úvazků uvažovala, měla by být okamžitě vyhlášena stávková pohotovost.

Ygrain řekl(a)...

No to si snad dělá *píp*. Mám letos nadúvazek "blbé" tři hodiny a připadám si jak křeček v kolečku. jen si to pojďte, madam, odučit, ať vidíte, jak je každá hodina navíc znát.

Okomentovat