25.3.18

Ivana Svobodová: Sokolovští studenti se připojili ke stávce Vyjdi ven, šéf kulturní komise města z ANO je na Aeronetu nazval "Haveljugend". Následovaly i výhrůžky smrtí

Předseda kulturní komise města Sokolov Radek Laurin z hnutí ANO označil ve svém textu, který publikoval dezinformační server Aeronet, studenty Gymnázia Sokolov, kteří se připojili ke studentské stávce, "haveljugend". Zveřejnil také osobní informace studenta, který stávku na sokolovském gymnáziu organizoval. Studenti nyní požadují jeho odvolání, informuje v novém čísle týdeník Respekt.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Hned druhý den po stávce studenti i učitelé gymnázia nevěřícně hleděli na stránky konspiračního webu Aeronet na článek, který o nich vyšel.

Vedle textu seskládaného ze dvou příběhů dokazujících podle autora (anonym s podpisem Vedoucí kolotoče, šéfredaktor Aeronetu) manipulaci českého školství se studenty se objevil i text o stávce studentů v Sokolově.

Část o Sokolově byla uvozena titulkem:

"V Sokolově pořádají petiční akce, v rozporu se školským zákonem, nezletilí aktivisté a novodobá 'haveljugend' proti prezidentu republiky a premiérovi".

Autorem sokolovského příspěvku zaslaného do redakce e-mailem je předseda kulturní komise města Sokolov nominovaný hnutím ANO Radek Laurin.

"Ty děti to berou jako rebelii, možnost ulít se ze školy. Spousta z nich ale politickým hrám, agitaci a propagandě vůbec nerozumí.

Připadají si aktivní a důležití, jejich ega rostou a pak se z nich stávají častokrát fanatičtí, 'nabubřelí', pyšní, neoliberální aktivisté a intelektuální probruselské elity, které mají tak rády média, jako je ČT," napsal člen ANO Laurin e-mailem do Aeronetu.


Žádné komentáře:

Okomentovat