19.3.18

Interview Plus : Návrhy o dílnách nebo branné výchově jsou jen výkřiky do tmy, tvrdí ředitel Scia Šteffl

Branná výchova, dílny, pozemky, vlastenecké vzdělávání, technické vzdělávání, občanská nauka, moderní historie, mediální výchova. Ve výčtu toho, co bylo v uplynulých měsících označeno za prioritu v oblasti vzdělávání, by šlo ještě pokračovat. Debat o tom, kam by se mělo české školství pohnout, je mnoho. Jednoznačný závěr chybí.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

Představa, že se do škol znovu vrátí třeba rukodělné předměty, je podle jeho názoru iluze. „Svaz průmyslu a dopravy a teď Asociace malých a středních podniků založily nějakou skupinu s premiérem, ale cesta od vzniku skupiny k tomu, že by se skutečně něco mohlo reálně změnit ve školách, je tak strašně dlouhá, že si nemyslím, že k něčemu takovému dojde.“

„Navíc hrozí, to se mi zdá jako nejhorší scénář, že se to do škol skutečně dostane rychle, a pak to bude zcela určitě víc ke škodě než k užitku,“ konstatuje Šteffl.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

jen výkřiky do tmy

Možná lepší případné výkřiky do tmy z jasnou myslí, něž zvukomalebná provolávání ze tmy vlastního mozgu. Věřili byste, že existují tak zabetonovaní ředitelé, kteří ani za těch skoro třicet let moderního vzdělávání se neuráčili něco tak předpotopního jako jsou manuální činnosti, které myšlení dítěte rozvíjejí přiměřeně věku a jeho schopnostem. Tihleti nemoderní betonáři nic zavádět nemusejí.

Okomentovat