21.3.18

DVTV: Učení doma není jen pro elity, škola děti ubíjí, i bez ní se naučí, co potřebují, říká Staňková

Škola zavalí zvídavé děti požadavky, kvůli systému trestů dítě ztrácí vnitřní motivaci, tradiční model školy je dávno překonaný. Vzdělávání by mělo být dobrovolné, dítě se bez donucení naučí, co chce a co potřebuje, říká Zdeňka Staňková z Asociace svobody učení, která prosazuje tzv. unschooling. Dodává, že úspěch západního světa je postaven na jednotlivcích, kteří si navzdory systému šli vlastní cestou.Video na Aktuálně.cz

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

To by se pytlici zjevili. Kdekdo o tom leta mluví, prohlášení činí, ale nikdo nepřichází s myšlenkou zrušit povinnou školní docházku. Jen ti pytlici. Jen ti pytlici...

Vít Tomis řekl(a)...

úspěch západního světa
Hm, co asi tak ma pani Stankova konkretne na mysli?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Že my ty experty nevyvážíme.

Pavel Doležel řekl(a)...

To mi připadá asi jako bych si já založil kliniku experimentální medicíny s tím, že jsem jednou přetáh jednoho experta holí a ono se mu rozsvítilo.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ono je to v podstatě velmi jednoduché. Koho nějaká škola ubíjí, nechť do ní nechodí. Až bude domácí vzdělávání hlavním proudem, se stane Česko olympijskou velmocí.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Nevím, jaký úspěch západního světa dáma má na mysli: ale který úspěch západního světa je úspěchem učení doma? Jestli dáma nepředstavuje spíše un-vzdělanost.

Okomentovat