6.3.18

ČT24: Povinný poslední rok školky možná skončí, podle kritiků je zbytečný

Sněmovna se bude zabývat návrhem na zrušení povinného předškolního vzdělávání. Platí přitom teprve od loňského září – všechny děti ho musejí absolvovat buď v mateřské škole, nebo individuálně. Podle pravicových politiků ale do školek stejně chodilo přes 90 procent dětí, státní rozpočet nařízení stojí miliardu ročně a narostla prý i byrokracie.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Kromě povinného posledního ročníku mateřské školy chce poslanecká novela zrušit i povinnost přijímat k předškolnímu vzdělávání děti už od dvou let. Ta má platit od roku 2020. Pro batolata ale leckde chybí kapacity, vybavení i personál.

„Dvouleté dítě je ještě jedinec sám o sobě, není schopný spolupráce. Jinak naslouchá pokynům, potřebuje daleko větší individuální péči,“ vysvětluje ředitelka mateřské školy v Psárech u Prahy Martina Šmerglová.

Často jejich potřebám nevyhovují ani školky. „Někde lze udělat pouze drobné stavební úpravy, nicméně na mnoha místech by se musely stavět zcela nové školky na zelených loukách a tyto projekty v současné době nejsou ani připraveny,“ upozorňuje starosta Psár Milan Vácha (STAN).
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak jako je český film pro Poláky španělská vesnice, mělo by se místo 'je to jak u blbých' říkat 'je to jak v českém školství'. Svět se mění překotně, a i ta blbost bytní.

Okomentovat