5.3.18

ČT24: Hledají se profesionální chůvy k dětem. Musí jim ale být přes padesát let

Začíná nová vlna kurzů pro profesionální chůvy. Jedním z kritérií je věková hranice přes padesát let. Ženy v předdůchodovém věku mají totiž dlouhodobě problém sehnat práci. Současně jde o reakci na to, že rodiny s malými dětmi chůvy jen obtížně shánějí.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Ve Zdravotnickém zařízení na Praze 4 začnou zaškolovat chůvy v úterý, dohromady jich bude patnáct. Zkušenost mají už z loňského roku, kdy díky tomu našlo práci třináct žen.

Momentálně tam vrcholí příprava týmu – s psycholožkou i pracovní poradkyní. Bezplatný kurz ukončí uchazečky v létě zkouškou, po které lze získat živnostenské oprávnění.

„Maminky na domácí hlídání velmi často chtějí ženy právě v tomto věku, protože suplují něco jako babičky,“ vysvětluje projektová manažerka Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Dana Zichová. Podmínkou pro zaškolení je proto věk 55 až 64 let. Zároveň musí být registrované na pracovním úřadě nebo ve výpovědní lhůtě.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

suplují něco jako babičky

A kdo bude suplovat něco jako dědečky? To jakože muži nad padesát let ne dokáží batolata zaopatřit? Ale, ale... Taková džendrová diskriminace se jen tak nevidí!
Pytlici jsou roztrpčeni značně.

Jirka řekl(a)...

Spálíme slipy, boxerky i trenky!
Před úřadem ombudsmanky.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

I tanga...

Okomentovat