20.3.18

4. 4.: Konference 100. výročí ČSR

Celostátní konference se zahraniční účastí pro učitele společensko-vědních předmětů je plánována na 4. dubna 2018 od 9 hodin ve Velkém sálu C081 MŠMT v Karmelitské ulici, Praha 1. Součástí konference bude i putovní výstava Československé obce legionářské o vzniku samostatného Československa.

Po podzimní konferenci k nadcházejícímu 50. výročí událostí roku 1968 připravuje NIDV ve spolupráci s MŠMT, Československou obcí legionářskou, Masarykovým ústavem a Archivem AV ČR další ze série akcí věnovaných významným historickým událostem, tentokrát pod názvem „100. výročí ČSR“.

Celostátní konference se zahraniční účastí pro učitele společensko-vědních předmětů se uskuteční 4. dubna 2018 od 9 hodin ve Velkém sálu C081 MŠMT v Karmelitské ulici, Praha 1.

Přední čeští a slovenští historici přiblíží účastníkům konference složitý proces vytváření společného státu Čechů a Slováků za 1. světové války a po jejím ukončení, poukážou na významné události a vyzdvihnou osobnosti, které se na formování státu podílely.

Ke stažení:

Žádné komentáře:

Okomentovat