24.2.18

Ze sociálních sítí: Většina učitelek je zvyklá dětem poroučet a vyžadovat takřka vojenskou kázeň

Ondřej Šteffl na sociální síti Facebook opět provokuje a vybírá neuvěřitelné názory ze své sociální bubliny.

14 komentářů:

poste.restante řekl(a)...

ANO.
Třeba v Třebešíně jsme to mohli vidět dokonce i na videu.

Eva Adamová řekl(a)...

Toho, kdo to napsal, bych postavila před takovou třicetihlavou san, nejlépe v devítce po přijímačkách a v nějaké vyloučené lokalitě, aby nám ukázal jak vyučovat bez kázně. Mám ale obavy, že by to nezvládl ani na prvním stupni.

Rüdesheim řekl(a)...

Mohla bych zveřejnit materiál, jak ředitelka ZŠ zinscenovala kauzu, vzala si žáka (14 letého hocha) jako rukojmí k šikaně a vydírání matky samozivitelky jednala protiprávně a v komplotu se svými spřátelených vazbami si ještě opatřila stanovisko mšmt, aby zajistila prospěch sobě a policii. Korupce neslychaná. Není se čemu divit.

Charlie řekl(a)...

Prosím, zveřejněte. Jinak je vaše prohlášení jen ve stylu JPP (jedna paní povídala)

Nicka Pytlik řekl(a)...

Asi jde o to, jak se ta kázeň pojímá. Děti bez kázně umírájí pod koly aut, pádem ze skal, topí se v jezech, nechávají se sežehnout výboji elektrické trakce a jen tak pro vlastní potěchu ubližují svým slabším spolužákům. Dodržování provozního řádu odborné učebny se přepokládá snad i ze zákona. Možná,že by dotčení rodiče mohli zaopatřit svoje děti ve dnech prázdnin vlastními silami, aby učitelé nebyli popotahováni za to, že do třídní knihy neučinili zápis o náležitém poučení žactva. Až se učitelky nebudou muset obávat, že až si nějaký nevychovaný spratek způsobí vlastním leplovstvím bouli na čelíčku, a ony skončí u soudu pro trestný čin zanedbání povinnosti přebalování osmáka, když si pšoukne, nebude se ve škole vyžadovat kázeň až tak striktně. Zkušenost je taková, že volnomyšlenkáři mávají žalobami neprodlenně.
Poroučení se zpravidla týká odevzdání žákovy svačiny k vlastní spotřebě, zavázání střevíce a podrbání na zádech. Potřetí vyslovená prosba, aby se ditko uklidnilo, přestalo třískat do lavice a připravilo si pomůcky pro výuku, poroučením není, milý pane.
Hloupý rodič, který přenechá svoje dítě napospas pedagogickým nýmandům v cirkuse, kde si každý dělá, žeho se mu zachce, a hajzlíci mají navrch.

Unknown řekl(a)...

Opravdu by mě zajímalo, co bude Scio škola dělat, až se dítěti volně běhajícímu a nezávislému něco stane a rodiče to dají k soudu. Předpokládám, že ve školném počítají s poplatky za právníky. A nebo dělají učitelé na Švarcsystém?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jasne ze i ve skolstvi jsou obcas excesy. Jenze ty jsou vsude. Takze nepopira i verim , ze mohla byt ucitelka typu viz. film na tv1. Coz neznamena, ze jsou taci vsichni. Spis je jich mizive procento. A co to je kazen? Kazen jsou mantinely, ktere vsichni musime dodrzovat, aby tady nebyl blazinec. Vojenska byt nemusi. Jenze to, co nekdo povazuje za primerene jiny uz vnima jako nad miru. A v dnesnim nevychovnem prostredimmnoha rodin je vojenskou kazni myslena i takova zhuverilost, jako ze se u jidla sedi u stolu.

Radek Sárközi řekl(a)...

Chtěl jsem se jít do nějaké ScioŠkoly podívat, ale nepodařilo se mi to... Byl tam někdo z vás?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Byl jsem ve Scioškole v Praze. Stojí to za návštěvu. Bez jakékoliv ironie nebo něčeho podobného.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A jak to tam mají s tou zatrolenou kázní?
Pytlici přepokládají, že si žáci pravidla, že se budou chovat jako kultivovaní lidé, sami vytvoří, jednohlasně odsouhlasí a radostně je pak dodržují bez jakékoli újmy. Na rozdíl od většiny běžných škol, kde se chudáci děti musejí kultivovaně chovat z donucení, což je těžce poznamená až do smrtě smrťoucí.

Josef Soukal řekl(a)...

Pro zajímavost: http://honza.info/jentak/rocni-zkusenost-se-scioskolou-aneb-cesta-tam-a-zase-zpatky/

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

To je velmi zajímavé, nicméně něco podobného mě kupodivu nepřekvapuje.

Děkuji za tento odkaz.

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Stálo by za to samostatně zveřejnit článek odkazovaný Josefem Soukalem a poskytnout prostor pro vyjádření Ondřeji Štefflovi.

Josef Soukal řekl(a)...

Někde v diskusi na FB OŠ píše, že tenhle text podrobně opoznámkovali a dávají ho povinně číst rodičům svých potenciálních žáků.

Okomentovat