2.2.18

Zdeněk Sotolář: Falešný expert překročil hranici slušnosti

Tak se předvádí jakýsi Kania, podnikatel a takyexpert, kterými je školství přímo zapleveleno. Je smutné, že soukromé školství má neodbytnou potřebu se zviditelňovat ne férovou soutěží, ale pliváním na veřejné školy a učitele.

„Většina učitelů jsou lidé, kteří učí proto, že jim to ve škole kdysi strašně vyhovovalo. Vyhovovalo jim, že jim někdo dal úkol, oni ho museli splnit. Byli zticha, mluvili, jen když se přihlásili a učitelka je vyvolala,“ bohorovně tvrdí Kania, jako by důvěrně poznal všechny učící učitele. Nešlápl mu někdo na kuří oko? Není za tímto postojem nějaký nezhojený mindráček?

Kdo je Kania? Na základní škole měl čtyřky a rodiče ho chtěli poslat na učiliště. Zachránila ho americká střední škola.“ Výsledky amerických škol dobře známe: stačí absolventům položit jednoduchou zeměpisnou otázku. A také to jsou právě americké školy, které vychovaly voliče jednoho prezidentského superburana. V posilování falešného ega jsou v USA nedostižní.

„Učitelů, kteří přemýšlí moderně, učit děti je pro ně posláním a školství je ještě nezavalilo, je tak 20 až 25 procent,“ hraje si Kania na pedagogického Děda Vševěda. Člověku tohoto typu - s jakýmsi egometeorismem - vůbec nedochází, že daleko překračuje hranice slušnosti a nesmyslně uráží desítky tisíc učitelů. Zřejmě se právě tak hraje ve školském byznysu.

EDUin, tzv. informační centrum o vzdělávání, opět vydal tzv. audit českého školství. Mezi hrozbami však zapomněl uvést také zhoubné působení falešných expertů, jako je Kania. Jen otravují vzduch.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

11 komentářů:

Pavel Doležel řekl(a)...

Pane Sotoláři, potvrzuji nízkou kvalitu škol v USA, kde jsem měl možnost rok studovat, nicméně nespojoval bych to s Trumpem. Troufám si tvrdit, že blbej nejsem a volil bych ho taky. Ne proto, že by to byl můj ideální kandidát, ale proto, že je potřeba se konečně postavit neracionalitě prezentované velkou částí liberálně-levicového voličstva, které z neznalosti světa a způsobu, jakým funguje, prosazují "řešení", která jsou podle mého mínění extrémně nebezpečná - genderismus, environmentalismus, alarmismus, politická hyperkorektnost, antipozitivismus, anti-racionalita, přesun od znalostí ke kompetencím, apod. A boj proti těmto nesmyslům, bohužel, celá řada osobností nezvládá, nechce zvládat, neumí zvládat, nebo ani nerozumí tomu, že je někde problém. Ostatně expert Kania je tohoto světa produktem - aniž bych tedy zpochybňoval jeho schopnost nalákat na svá "moudra" dostatek klientů.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Přesně proto jsem volil Zemana, i když ho nemůžu vidět.

Radek Sárközi řekl(a)...

Své názory můžete napsat přímo panu Kaniovi na jeho Facebook, má tam i tento článek. :-) https://www.facebook.com/kania.ondrej

P. Vršecký řekl(a)...

Kania za víc, než zmínku v komentářích fakt nestojí.Trochu mě překvapuje, že to nedochází části zdejšího osazenstva. Ale já nejsem pedagog, takže mojí asi menší míru nasr..í z výroků tohohle klauna by šlo vysvětlit i tak..

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jasně že s tím Trumpem jde o jistou nadsázku, ale jak se do lesa volá, tak Kaniovi odpovídámt. Možná jsem skočil na špek provokatérovi, ale nechat takovou sprostotu jen tak? Bez odezvy? To si učící učitelé nezaslouží.

Ygrain řekl(a)...

A já vám za tu odezvu děkuji.

Popravdě, úplně nejradši bych viděla, kdyby se ozvala nějaká veřejně činná osoba a upozornila toho, eh, člověka, že takhle tedy opravdu ne.

Pavel Doležel řekl(a)...

Pusťte na něj Zemana. V tomto ohledu je nepřekonatelný.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Tak jsem jukla na jeho profil a dala se do diskuse. No a uz me vygumoval. Nemam pristup. A to jsem se snazila byt zcela vecna a slusna.

Ygrain řekl(a)...

A to vás překvapuje?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jasně, on je ten geroj pravdomluvný navzdory politické korektnosti, zatímco ostatní jsou (jsme) fanatici, kteří ho urážejí. Takové "vzdělání" si dovezl?

Radek Sárközi řekl(a)...

Zdá se mi, že tento příspěvek na svém FB Kania celý smazal. Asi moc kritických názorů...

Okomentovat