24.2.18

Roman Kříž: Očima libertariána: Máme školství podle pruské kadetky. Stát by do vzdělávání neměl vůbec mluvit

Vláda chce vrátit do škol povinnou výuku „dílen a pozemků“, ministryně obrany touží po znovuzavedení povinné branné výchovy a ve školách jsou děti už dávno povinně vedeny k lásce k EU. Ale je vůbec dobře, že o výuce rozhodují politici a stát?

Z článku v REFLEX.cz vybíráme:

Představte si, že by se stejně bouřlivě diskutovalo o tom, jaké znění má mít zákon o povinnosti každé domácnosti mít doma automatickou pračku. Meziresortní schůze, koncepce a analýzy. Diskuse státních expertů o praní ve veřejnoprávních médiích by se střídaly s vyjádřením různých politiků a nezávislých expertů, lobbistické skupiny jednotlivých výrobců by se snažily do zákona propašovat parametry zvýhodňující zrovna jejich výrobky.

Divná představa, viďte? Absurdní. Každý přece ví, že automatická pračka je užitečná. Takže každý nějakou automatickou pračku má. Někdo obyčejnou za pár tisíc, někdo vychytanou, dražší. Každý dle svých preferencí a možností. Nepotřebujeme přece žádný takový zákon, neřešíme, jak a v čem perou naši sousedi.4 komentáře:

poste.restante řekl(a)...

Především do školství nesmí mluvit libertariáni.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Především by si měli hledět svých vlastních dětiček, aby to, co setrvale zanedbávají, nemusela dohánět škola. Namátkou etická výchova, sexuální výchova...

Unknown řekl(a)...

Ví dotyčný o čem píše? Ví co to byla pruská kadetka? Ví jak to vypadá v české škole?
Evidentně ne. Nadsázka se někdy změní v hloupost.

poste.restante řekl(a)...

Tak on má pan Kříž o pruské kadetce a bohužel i o současné české škole asi stejně tak informací a představu, jako pan Kment o výuce branné výchovy.

Okomentovat